Finał V Deblowego Turnieju Tenisowego ZPPM EMPLOYERS CUP 2014

Z Finału V Deblowego Turnieju Tenisowego ZPPM EMPLOYERS CUP 2014
o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź
rozegranego w dniu 30.08.2014r na kortach RCS w Lubinie
Turniej „Masters”

W dniu 30.08.2014r na kortach Regionalnego Centrum Sportowego odbył się Finał V Deblowego Turnieju Tenisowego ZPPM EMPLOYERS CUP 2014 o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź.
W tym roku organizator przeprowadził cztery turnieje eliminacyjne w miastach „Zagłębia Miedziowego” tj. Lubinie, Polkowicach, Legnicy oraz Głogowie, z których do turnieju głównego „Masters” wyłonione zostały po dwie najlepsze pary. Dodatkowo organizator do turnieju głównego zaprosił finalistów z ubiegłorocznego turnieju tenisowego ZPPM EMPLOYERS CUP 2013.
W turnieju „Masters” w Lubinie wzięło udział 10 par męskich oraz 6 par żeńskich (tj. 20 zawodników i 12 zawodniczek)
Turniej rozgrywany był systemem pucharowym w kategorii mężczyzn, natomiast panie podzielone zostały na dwie grupy i grały systemem „każdy z każdym”. W kategorii pań o pierwsze miejsce walczyły pary zajmujące 1 miejsce w grupach, a o trzecie miejsce pary zajmujące 2 miejsce w grupach.
Kolejność w poszczególnych kategoriach przedstawiały się następująco:

Kategoria mężczyzn:

1. Andrejko Wojciech, Garncarczyk Cezary z Lubina – którzy pokonali 6:4, 6:2 – parę
2. Konieczny Zdzisław, Robert Łamasz z Głogowa
3. Święcicki Wiesław, Bartoszek Stanisław z Polkowic- którzy pokonali 6:4, 6:2 – parę 4 . Cichoński Janusz, Sztajner Grzegorz z Lubina

Kategoria kobiet:
1. Magdalena Urbaniak, Beata Stachowicz z Lubina – które pokonały 6:4, 4:6, 10:7- parę
2. Kania Joanna, Potocka Joanna z Lubina
3. Matusiak Ewelina, Lewandowska Weronika z Lubina – które pokonały 7:5, 6:3 – parę
4. Śpiewak Weronika, Morawiecka Sonia z Lubina
Cały turniej przebiegał w miłej i przyjacielskiej atmosferze, a zwycięskie pary za miejsca1-3 otrzymały piękne grawerowane „patery” z firmy „Hefra” i pamiątkowe dyplomy.
Dyrektorem turnieju był Krzysztof Waśko a sędzią głównym Krzysztof Sobol.

W tym samym czasie  odbyły się rozgrywki dziecięce Kubot Kids Cup w ramach cyklu turniejów TENIS10 pod patronatem Łukasza Kubota.

Serdecznie dziękujemy naszym firmom członkowskim: Zagłębie Lubin SA oraz Energetyka Sp. z o.o za ufundowanie nagród dla dzieci.