Finał VII Deblowego Turnieju Tenisowego

001Po etapach eliminacyjnych w Głogowie, Lubinie i Polkowicach przyszedł czas na finał, w którym o Puchar Związku walczyły trzy zespoły żeńskie i 12 drużyn męskich.
18 czerwca 2016 r. w na kortach tenisowych w Legnicy odbył się finał VII Deblowego Turnieju Tenisowego ZPPM Employers Cup 2016 o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź.

 

Zeszłorocznego tytułu bronili Aleksandros Papadopulos i Andrzej Baran. – Poziom gry jest co roku porównywalny. Zawsze to jest turniej deblowy. Zawsze jest ciężko wygrać. Do każdego meczu trzeba wyjść skoncentrowanym, by wygrać – mówił Andrzej Baran, pracownik KGHM Zanam. – Jest możliwość zagrania z większością pracowników KGHM. Zawsze to coś nowego niż regularne granie w jednym klubie – mówił Aleksandros Papadopulos, pracownik Zakładu Hydrotechnicznego.

Tenis jest jedną z wielu dziedzin sportu, jakie Związek Pracodawców Polska Miedź wykorzystuje, by zorganizować imprezy i aktywne zajęcia dla załóg firm należących do związku. – W turnieju biorą udział firmy członkowskie Związku Pracodawców Polska Miedź. Oczywiście najwięcej uczestników jest z Grupy Kapitałowej KGHM, ale mamy też graczy z małych firm takich, jak Urbex, SM Ustronie z Lubina – mówiła Beata Staszków, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.
W kategorii mężczyzn ponownie zwyciężyli Andrzej Baran z KGHM ZANAM S.A.  i Aleksandros Papadopoulos z Zakładu Hydrotechnicznego

II miejsce zajęli : Krzysztof Sobol i Piotr Arłukiewicz z Zakładów Górniczych „Lubin”

III miejsce zajęli Paweł Wojtyczka/ Mirosław Kolerski z Firmy URBEX Sp. z o.o.

W kategorii kobiet:

I miejsce zajęły Ewa Korwek i Joanna Potocka – Kordylewicz

II miejsce zajęły Magdalena Urbaniak i Beata Stachowicz

III miejsce zajęły Elżbieta Niebylska i Małgorzata Soszyńska

o Turnieju napisali również: