Komunikat I Drużynowych Mistrzostw Szachowych o Puchar Prezesa Związku

IMG_7672 K O M U N I K A T

I Drużynowe Mistrzostwa Szachowe
o Puchar Prezesa Związku Pracodawców Polska Miedź

 

W dniu 5 marca 2016 roku w Centrum Konferencyjnym Letia Business Center w Legnicy odbyły się I Drużynowe Mistrzostwa Szachowe o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, zagrano 5 rund, tempo gry wynosiło 15 min na partię dla zawodnika. W grze wzięły udział drużyny 3-osobowe złożone z pracowników Firm Członkowskich Związku. W turnieju obowiązywały przepisy gry FIDE.

O kolejności drużyn decydowała w pierwszej kolejności suma dużych punktów. Drużyny otrzymywały: 2 pkt. za zwycięstwo,1 pkt. za remis, 0 pkt. za przegraną. W przypadku równej ilości dużych punktów decydowały małe punkty za poszczególne mecze szachowe: 1 pkt. za zwycięstwo, 0.5 pkt. za remis, 0 pkt. za przegraną, a w dalszej kolejności: wynik bezpośredniego meczu oraz wynik indywidualny na I szachownicy.

Turniej przebiegał w miłej, przyjacielskiej i sportowej atmosferze, a zwieńczeniem wydarzenia sportowego było wręczenie pamiątkowych pucharów oraz nagród rzeczowych dla trzech najlepszych drużyn.

w załączeniu przedstawiamy komunikat wraz z wynikami