Komunikat z Deblowego Turnieju Tenisowego w Lubinie

Od dnia 31 maja 2014 roku ruszyły eliminacje V Deblowego Turnieju tenisowego ZPPM Employers Cup 2014 o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź. Pierwsze eliminacje odbyły się w Lubinie, 7 czerwca czekają nas kolejne w Polkowicach i Legnicy, natomiast 28 czerwca w Głogowie.

Tradycyjnie zawody odbyły się w sympatycznej atmosferze łączącej piękną pasję i przyjazną rywalizację w duchu fair play. Wszyscy zawodnicy i kibice doskonale się bawili. Gromkimi oklaskami nagrodzono uczestników i zwycięzców, którzy zapewnili sobie udział w sierpniowym finale.

W tym roku organizator zdecydował, iż zawody będą w 4 czterech miastach tj. Lubinie, Polkowicach, Legnicy oraz Głogowie i stanowić będą eliminacje do turnieju głównego „Masters”, które odbędą się 30.08.2014r w Lubinie.
W turnieju w Lubinie wzięło udział 40 uczestników ( 32 zawodników i 8 zawodniczek)
Turniej rozgrywany był systemem  pucharowym, gdzie dodatkowo dla zawodników, którzy odpadli w 1 rundzie zorganizowano turniej pocieszenia.
Kolejność  w poszczególnych kategoriach przedstawiały się następująco:

Kategoria mężczyzn:

1 miejsce –    Chariasz Roland, Zwarycz Marek z Lubina   – pokonali 7;5, 6;4 – parę
2 miejsce –    Baran Andrzej, Ptak Piotr z Legnicy
3 miejsce –    Cichoński Janusz,Wiraszka Andrzej z Lubina  – pokonali 6;3, 7;5 – parę –
4 miejsce – Woźny Zygmunt, Zima Łukasz z Lubina

Kategoria kobiet:

1 miejsce –    Magdalena Urbaniak, Beata  Stachowicz z Lubina   – pokonały 6;2, 6;3 parę
2 miejsce –    Niebylska Elżbieta , Kostka-Galvin Izabela z  Lubina
3 miejsce –    Stankiewicz Ola, Lewandowska Weronika z Lubina – pokonały 6;4, 6;3 parę
4 miejsce –    Matusiak Ewelina, Bieniek Beata z Lubina
W  turnieju pocieszenia pierwsze miejsce zajęła para: Kieryk Mateusz, Waszewski Tomasz z Lubina, którzy  pokonali 6;1, 5;7, 10;7 parę Konieczny Zdzisław, Dobrowlański Zbigniew z Głogowa.
Do  turnieju głównego  „Masters”, w którym wystąpi 8 najlepszych par( męskich i żeńskich) z całego cyklu rozgrywek tenisowych –  z Lubina zakwalifikowały się pierwsze dwie pary z kategorii męskiej i żeńskiej.
Dyrektorem turnieju był Krzysztof Waśko a sędzią głównym Krzysztof Sobol.
Cały turniej przebiegał w miłej i przyjacielskiej atmosferze.