LISTA FIRM CZŁONKOWSKICH

Obecnie Związek zrzesza 111 pracodawców (zatrudniających około 28 000 pracowników). Połowa firm zrzeszonych w Związku Pracodawców Polska Miedź to małe i średnie przedsiębiorstwa.

Jeżeli jesteś naszym członkiem umieść nasz logotyp na swojej stronie – pobierz logotyp

Filar I – ciąg technologiczny KGHM Polska Miedź S.A. – 11 firm

KGHM Polska Miedź S.A.
KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze „Lubin”.
KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze „Polkowice – Sieroszowice”
KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze „Rudna”
KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Huta Miedzi „Głogów”
KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Huta Miedzi „Legnica”
KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Huta Miedzi „Cedynia”
KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakład Hydrotechniczny;
KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Wzbogacania Rud;
KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Centralny Ośrodek Przetwarzania Informacji;
KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Jednostka Ratownictwa Górniczo – Hutniczego

Filar II – grupa kapitałowa KGHM Polska Miedź S.A. – 25 firm

Pol – Miedź Trans Sp. z o.o.

Pol-Miedź Trans Sp. z o.o. świadczy usługi w zakresie towarowego transportu kolejowego oraz napraw taboru kolejowego, zarówno na rzecz spółek Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. jak i podmiotów zewnętrznych

Interferie S.A.

INTERFERIE to działająca od 20 lat największa na Dolnym Śląsku sieć ośrodków wypoczynkowych i hoteli, które zlokalizowane są nad Morzem Bałtyckim i w Sudetach. W zasobach Grupy INTERFERIE znajduje się ponad 2.100 miejsc noclegowych w najatrakcyjniejszych polskich kurortach.

KGHM ZANAM Sp. z o.o

KGHM ZANAM S.A. należy do największych w Polsce producentów maszyn i urządzeń dla sektora górniczego. Spółka wytwarza również sprzęt stosowany w systemach przeładunkowych, zespołach transportowych, skalnictwie, kopalniach odkrywkowych.
Ponadto jest także znaczącym producentem odlewów staliwnych i żeliwnych

Energetyka” Sp. z o.o.

Energetyka to jedno z największych przedsiębiorstw ciepłowniczych na Dolnym Śląsku.
Spółka zajmuje się produkcją, przesyłem oraz dystrybucją ciepła i energii elektrycznej. Produkuje również oraz dystrybuuje wodę pitną i przemysłową, oczyszcza ścieki, unieszkodliwia odpady, prowadzi obrót produktami naftowymi oraz uprawia rośliny energetyczne.

Centrum Badań Jakości Sp. z o.o.

CBJ sp. z o.o. jest jednym z największych laboratoriów badawczych w kraju, świadczy kompleksowe usługi w zakresie wykonywania różnorodnych badań, analiz i pomiarów fizyko-chemicznych, mikrobiologicznych, z uwzględnieniem poboru i przygotowania próbek, wykonania badań oraz opracowania wyników.

MERCUS Logistyka Sp. z o.o.
operator logistyczny KGHM Polska Miedź S.A. i Spółek Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A.,
wiodący partner realizujący sprzedaż materiałów, towarów i usług będących w obrocie z Grupą Kapitałową KGHM na rzecz rynku zewnętrznego, z zachowaniem najwyższych standardów jakości i konkurencyjności,
producent wiązek przewodów elektrycznych i okablowań dla producentów sektora elektroenergetycznego, wysokich technologii i biotechnologii oraz przewodów hydraulicznych pod potrzeby m.in. maszyn górniczych,
doświadczony przewoźnik osób w ruchu krajowym i zagranicznym.
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „CUPRUM”

Świadczymy usługi ubezpieczeniowe na zasadach wzajemności dla dużych przedsiębiorstw i podmiotów gospodarczych różnych sektorów branżowych

KGHM „CUPRUM” Sp. z o.o. Centrum Badawczo – Rozwojowe;

KGHM CUPRUM sp. z o. o jest Centrum Badawczo – Rozwojowym, oferującym prace naukowe i badawcze z zakresu geologii, hydrogeologii i geofizyki, poprzez górnictwo, geoinżynierię, geodezję, wentylację, automatyzację, elektryfikację oraz mechanizację kopalń, aż do ochrony środowiska, wzbogacania rudy oraz składowania odpadów poflotacyjnych

Miedziowe Centrum Zdrowia S.A.;

„Miedziowe Centrum Zdrowia” S.A. w Lubinie obejmuje swoim zasięgiem mieszkańców byłego województwa legnickiego. Nasze placówki działają w Lubinie, Legnicy i Głogowie, Rudnej i Chobieni.
W Lubinie znajduje się Szpital z całą bazą diagnostyczną: Zakładem Diagnostyki Laboratoryjnej i Zakładem Diagnostyki Obrazowej. W Lubinie działa także Przychodnia Ogólna, Przychodnia Specjalistyczna oraz Zakład Rehabilitacji Leczniczej.

Przedsiębuiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa S.A.;

Świadczy usługi w zakresie budownictwa specjalistycznego ogólnego i inżynieryjnego. Realizuje obiekty podziemne i powierzchniowe na rzecz górnictwa, transportu i komunikacji, przemysłu, a od niedawna również w branży ochrony środowiska. Dysponuje unikalną na skalę światową technologią głębienia szybów z zastosowaniem mrożenia górotworu.

INOVA Centrum Innowacji Technicznych Sp. z o.o.;

Naszą misją jest dostarczanie klientom nowoczesnych, innowacyjnych produktów i usług o najwyższej jakości z zakresu elektrotechniki, automatyki, radiokomunikacji i mechaniki. Nasze biuro prowadzi badania atestacyjne i certyfikację wyrobów zgodnie z posiadaną akredytacją PCA i notyfikacją w Unii Europejskiej.

KGHM Metraco S.A.;

Zajmuje się zagospodarowaniem produktów powstających w toku działalności kopalń i hut, jak również odzyskiem miedzi. Firma jest znaczącym na rynku krajowym dostawcą soli przeznaczonej do zimowego utrzymania dróg oraz największym odbiorcą złomu miedzi w Polsce. Jest także właścicielem najnowocześniejszego w Europie Terminalu Kwasu Siarkowego, uruchomionego w Porcie Szczecin.

Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „LUBINPEX” Sp. z o.o.;

Firma zarządza ponad 30 placówkami gastronomicznymi, ulokowanymi zarówno na terenie zakładów górniczych i hut funkcjonujących w ramach grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A., jak i zakładów produkcyjnych wielu innych firm, skupionych m.in. w Legnickiej Strefie Ekonomicznej. W zakresie usług pojawiaja się obsługa eventów, organizacja imprez i festynów.

Zagłębie Lubin S.A.;

Działalność klubu opiera się na organizacji sportowych rozgrywek w piłce nożnej z uwzględnieniem pozaszkolnej edukacji sportowej w postaci Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin

Warszawska Fabryka Platerów HEFRA S.A.;
KGHM LETIA S.A.;

Misją Legnickiego Parku Technologicznego jest kreowanie konkurencyjnej i innowacyjnej gospodarki regionu, poprzez tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości.
Główne cele Legnickiego Parku Technologicznego to: Pozyskiwanie inwestorów, Rozwój przedsiębiorczości oraz zapewnienie wsparcia w rozwoju, Tworzenie nowych miejsc pracy.

Walcownia Metali Nieżelaznych „Łabędy” S.A.;

Walcownia Metali Nieżelaznych „Łabędy” S.A. to firma z ponad 100-letnią tradycją w zakresie produkcji płaskich z miedzi, stopów miedzi (mosiądzu, brązu, mosiądzów wysokoniklowych) i srebra. Produkty firmy to taśmy, blachy, anody, pasy o różnych grubościach, wymiarach i stanach utwardzenia oraz stopy odlewnicze.

PMT Linie Kolejowe Sp. z o.o.;

Oferta PMT Linie Kolejowe Sp. z.o.o. obejmuje szeroki zakres usług. Począwszy od budowy nowych odcinków linii kolejowych , poprzez remonty kapitalne jak i bieżące oraz świadczenie usług zarządzania i utrzymania przekazywanych pod naszą opiekę linii kolejowych. Ponad to usuwamy skutki wykolejeń taboru i wypadków kolejowych, zajmujemy się konserwacją i utrzymaniem urządzeń sterowania ruchem kolejowym, usuwamy awarie w terenie – pogotowie techniczne, wykonujemy podbijanie torów i rozjazdów podbijarką torową Plasser Theuerer Unimat – Junior 275

Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy S.A.;

Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy S.A. – jedno z największych przedsiębiorstw ciepłowniczych na Dolnym Śląsku – funkcjonuje na rynku od 1976 r. Działalność Spółki skoncentrowana jest wokół przesyłu, dystrybucji, produkcji i obrotu energią cieplną. Firma obecna jest w 7 dużych dolnośląskich miastach: Legnicy, Lubinie, Głogowie, Chojnowie, Chocianowie, Ścinawie i Złotoryi

Uzdrowisko Cieplice” Sp. z o.o.

Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. jako jedyne w Cieplicach posiada koncesję na wydobycie leczniczych wód termalnych, których temperatura dochodzi do 87 stopni.
Wszystkie zabiegi z zakresu wodolecznictwa wykonywane są na bazie leczniczej wody termalnej, co zwiększa skuteczność kuracji

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.;

Celem działań KGHM TFI S.A. jest stałe i efektywne dostarczanie satysfakcjonujących wyników zarządzanych funduszy, zgodnie z ich polityką inwestycyjną.

Uzdrowisko Świeradów -Czerniawa Sp. z o.o.

Jedno z dwóch uzdrowisk radonowych w Polsce i jedno z dwudziestu w Europie, które oferuje zabiegi lecznicze na bazie radonu
Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa Sp. z o.o. – Grupa PGU jest jedynym podmiotem leczniczym na terenie miasta Świeradowa – Zdroju, który posiada wyłączną koncesję na wydobycie i eksploatację wód leczniczych ze złóż w Świeradowie i Czerniawie.

NITROERG S.A.

NITROERG S.A. oferuje dwa podstawowe rodzaje produktów:
materiały wybuchowe i systemy inicjowania,
dodatek do oleju napędowego 2-EHN (NITROCET 50®.

CENTROZŁOM WROCŁAW S.A.

Zajmujemy się m.in.: zakupem, przerobem i sprzedażą złomu stalowego, żeliwnego i metali kolorowych (miedzi, brązu, mosiądzu, aluminium, cynku), zbiórką zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV i AGD), dystrybucją wyrobów hutniczych i materiałów budowlanych, kompleksową obsługą firm w zakresie zagospodarowania odpadów przemysłowych, odzyskiem i złomowaniem odpadów (w tym odpadów poprzerobowych), zbrojeniami budowlanymi.

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. Grupa PGU

Dbamy o Twoje zdrowie, kondycję i urodę oferując pobyty lecznicze i rehabilitacyjne w naszych uzdrowiskach w Cieplicach, Świeradowie, Połczynie, Polanicy, Dusznikach oraz Kudowie. Oferujemy szeroki zakres usług uzdrowiskowych opartych m.in. na unikatowych w skali kraju i Europy, surowcach leczniczych.

Filar III – jednostki samorządu terytorialnego – 8 firm

Regionalne Centrum Sportowe Sp. z o.o.

Służy mieszkańcom regionu Zagłębia Miedziowego na bazie posiadanych obiektów sportowych. W swoim wachlarzu posiada obiekty przeznaczone do organizacji imprez sportowych i rozrywkowych.

Galeria Sztuki w Legnicy
MUNDO Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z. o.o.
Urząd Gminy Gaworzyce
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy
Centrum Kultury MUZA w Lubinie
Polkowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
Klub Sportowy Polkowice Sp. z o.o.
Ośrodek Kultury Gminy Lubin

Podstawowym celem działalności Ośrodka jest organizowanie działalności kulturalnej na terenie Gminy Lubin poprzez podejmowanie działań, których celem jest bieżące i nieprzerwane zaspokajanie potrzeb kulturalnych ludności, głównie mieszkańców Gminy Lubin, w drodze świadczenia usług powszechnie dostępnych.

Filar IV – pozostałe podmioty – 66 firm

Przedsiębiorstwo Budowlano – Mantażowe ZREM KOMPENERG
Mine Master Sp. z o.o. w Wilkowie

Specjalnością Mine Master jest produkcja maszyn wiercących i kotwiących dla górnictwa podziemnego.

PZU ŻYCIE” S.A. Oddział we Wrocławiu
MODERNBUD Sp. z o.o.
Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Konsultingowe „Hydrogeometal.
TVL Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Robót Górniczo Montażowych „Polkowice” Sp. z o.o.
Zakład Produkcji Wyrobów Papierowych „DOLPAP” Sp. z o.o.
Nieruchomości „DOMUS” Ewa Głowska
Firma „GÓRSKI” Marek Górski
Foto Studio „WECHTA”
Piekarnia Górzyński Sp.J.
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Ustronie IV”
Firma Kret i S-ka
Spółdzielnia Usługowa „PIAST” w Legnicy
Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
PRESSMEDIAL Sp. z o.o.

Nadawca programu telewizyjnego – TV Regionalna,
producent programów i reklam telewizyjnych,
agencja reklamowa,
sondażownia,

Przedsiębiorstwo Robót Górniczych KUPRYT II Sp. z o.o.
GRAVIS Rachunkowość i Podatki Sp. z o.o.
BUMECH SA
Rolno -Przemysłowy Rynek Hurtowy „Giełda Hurtowa” S.A.
My Travel Sp. z o.o.
URBEX Sp. z o.o.

wynajem i dzierżawa pomieszczeń, usługi finansowe, rolnictwo

IMPEL S.A.
CapitalConcept Sp. z o.o.
Pałac Książęcy Sp. z o.o.

Oferta spółki obejmuje organizację konferencji, szkoleń, uroczystości okolicznościowych, balów i bankietów w pałacowych salach, przedstawień teatralnych, kabaretowych, koncertów muzycznych oraz imprez sportowo-rekreacyjnych

KOOL Jurkiewicz i wspólnicy spółka jawna
Firma Szkoleniowo – Handlowa „MAR – KUR” w Szklarskiej Porębie
CEDOZ – Centrum Doskonalenia Zarządzania S.C.

Działamy na rynku szkoleniowym od 2000 roku – firmy w Polsce znają nas jako oferenta szkoleń najwyższej jakości i skuteczności w najkorzystniejszej na rynku cenie

„OTREK” Training and Consulting Sp. z o.o.
DB Energy Sp. z o.o.
Badaniach efektywności energetycznej przemysłu (audyty efektywności energetycznej, audyty energetyczne przedsiębiorstwa),
pozyskiwaniu świadectw efektywności energetycznej (Białe Certyfikaty),
inwestycje w modelu ESCO (projektowanie, finansowanie i realizacja inwestycji energooszczędnych),
doradztwie w zakresie efektywności energetycznej,
badaniami w obszarze elektroenergetycznej diagnostyki napędów
P.H.U. Stasiak
Profes Sp. z o.o. Sp. K
MGM SYSTEMS S.A.
PUTZ/SKROBICH Kancelaria Prawna
VICESIMA Sp. z o.o.
Sitarstwo z Drutu i Tworzywa Bolesław Kowalski
P.H. „MIRAŻ” Joanna i Krzysztof Klonowscy
EkoPartner Lubin Sp. z o.o.

przetwarzanie zmieszanych odpadów komunalnych z regionu północnego,
przyjmowanie i zagospodarowanie odpadów z selektywnej zbiórki, przyjmowanie i biologiczne przetwarzanie bioodpadów oraz odpadów zielonych

STS INVEST Sp. z.o.o. Sp.K
FARMED Sp. z o.o. Sp. K
Energia Invest Sp. z o.o.
PHU PANJUST

Jedna z największych hurtowni budowlanych w Lubinie charakteryzująca się szeroką gamą produktów do wnętrz oraz elewację oraz fachowym doradztwem technicznym

INNPACT Broker Sp. z o.o.
EVIP GROUP s.c.
CUPRUM LUBIN S.A.
GRODEX s.c.
BMW Dex Premium
Altkom Akademia S.A.

Zaspakajamy potrzeby pracodawców, oferując szkolenia dostosowane do potrzeb wszystkich grup pracowników.

PPHU „JOHN” Paweł John

Z surowca pochodzącego z czystego ekologicznie rejonu leszczyńskiego wytwarzamy tradycyjne polskie wyroby o niepowtarzalnych walorach smakowych.

Miastoprojekt Wrocław Sp. z o.o.
RE-WO Volumin Motors Sp. z o.o.
FITARENA Sp. z o.o.
Reiffeisen – Leasing Polska S.A.
Wyższa Szkoła Bankowa oddział Wrocław
TMT Kamil Hempel
M PROJECT Sp. z o.o.
RUKA Projekt Sp. z o.o.

RUKA projekt sp. z o.o. zarządzanie projektami inwestycyjnymi: rozwijamy biznes naszych klientów w systemie zaprojektuj-wybuduj, projektujemy, integrujemy technologie z architekturą, budujemy, pozyskujemy finansowanie dla realizowanych projektów inwestycyjnych.  

V-Motors Sp. z o.o.
BADIMAX Marcin Badoń
Centrum Rekreacji i Sportu SZKUTNIK Leokadia Szkutnik
INNPACT Sp. z o.o.

INNPACT jest niezależną firmą doradczą oferującą usługi w dziedzinie optymalizacji kosztów mediów energetycznych oraz producentem oprogramowania dedykowanego w obszarze energetycznym. Oferujemy kompleksowe podejście do zagadnienia optymalizacji kosztów wykorzystując: doświadczenie, wiedzę, zaawansowane modele analityczne oraz własne narzędzia informatyczne. Zrealizowaliśmy ponad 1.000 projektów optymalizacyjnych, które przyniosły naszym klientom ponad 35 mln zł oszczędności. Z dużym powodzeniem organizujemy grupy zakupowe energii elektrycznej i paliwa gazowego. Naszą dewizą przy współpracy z naszymi klientami jest zapewnienie najniższych kosztów rozliczeniowych energii elektrycznej i gazu przy zachowaniu optymalnych warunków handlowych.

WLB Jakub Puchalski
DGP DOZORBUD Grupa Polska Sp. z o.o.

Zgodnie ze swoją misją DGP pomaga polskim przedsiębiorcom poprzez świadczenie usług outsourcingowych w takich dziedzinach jak usługi czystościowe, ochrona mienia, catering czy pralnictwo. Dzięki blisko trzydziestoletniemu doświadczeniu, silnemu zapleczu finansowemu oraz obecności na terenie całego kraju jesteśmy w stanie sprostać największym wyzwaniom rynku.

ELEKTROTIM S.A.

ELEKTROTIM S.A. wykonuje instalacje i sieci elektryczne oraz elektroenergetyczne, systemy automatyki dla budownictwa, przemysłu i energetyki.