PIERWSZY PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO UNIJNYCH FUNDUSZACH NA INNOWACJE

Warszawa 27 stycznia 2010

W środę, 27 stycznia 2010 r. w siedzibie Konfederacji Pracodawców Polskich, odbyła się konferencja inaugurująca kampanię „Innowacyjne fundusze europejskie na innowacyjne inwestycje”. Zaprezentowano na niej podręcznik – przewodnik po możliwościach finansowania innowacyjnych przedsięwzięć. Publikacja został przygotowana w ramach wspólnego projektu przez Konfederację Pracodawców Polskich oraz firmę doradczą Deloitte. Powstała pod egidą Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

– Podjęliśmy inicjatywę przeprowadzenia kampanii informacyjnej, ponieważ z naszych doświadczeń i analiz wynika, że przedsiębiorcy często mylnie rozumieją termin „innowacyjność” i w związku z tym nie są w stanie stosować innowacyjnych rozwiązań
w swoich firmach. Chcemy w jasny sposób wyjaśnić różne jej aspekty, zakres i znaczenie oraz wskazać skąd wziąć na ich wprowadzenie pieniądze, a w szerszym zakresie – przybliżyć zasady ubiegania się fundusze europejskie – mówi Dyrektor Departamentu Funduszy Unijnych KPP Ewa Fedor-Destrebecq.

W załączeniu komunikat prasowy oraz przewodnik w wersji elektronicznej.

Łukasz Witkowski
Dyrektor Centrum Informacyjnego
mobile: 508 019 052
Konfederacja Pracodawców Polskich
ul. Brukselska 7
03-973 Warszawa
tel. (+48 22) 518 87 50
www.kpp.org.pl