Komunikat z Turnieju Piłkarskiego o Puchar Prezesa Związku Pracodawców Polska Miedź

IMG_36031Szanowni Państwo
Członkowie Związku Pracodawców Polska Miedź

W dniu 25 kwietnia w Polkowicach został rozegrany turniej piłkarski o Puchar Prezesa Związku Pracodawców Polska Miedź, zorganizowany wspólnie z KS Polkowice – Firmą członkowską Związku

Zwycięzcami turnieju zostali  piłkarze Zakładów Górniczych Lubin . Na podium znalazły się również ZG Polkowice – Sieroszowice  i ZG Rudna.

Zwycięzcą Turnieju VIP została drużyna Związku Pracodawców Polska Miedź.

W turnieju zagrało 12 drużyn pracowniczych z terenu Zagłębia Miedziowego. Zespoły rywalizowały w czterech grupach. Od samego początku ton rywalizacji nadawały cztery ekipy: ZG Sieroszowice – Polkowice, ZG Rudna, ZG Lubin oraz Volkswagen MP, które dotarły do strefy finałowej. W meczu o 3 miejsce ZG Rudna pokonała Volkswagen 2:1. W wielkim finale spotkały się ZG Lubin i ZG Sieroszowice – Polkowice. Lepsi na murawie okazali się górnicy z Lubina pokonując rywali 2:0. Królem strzelców z dorobkiem 8 goli został Paweł Żmudziński z ZG Rudna. Najlepszym bramkarzem został Łukasz Kasperski, natomiast najlepszym zawodnikiem Damian Podziewski obaj z ZG Lubin.

Nie mniej emocji było w turnieju VIP, gdzie Samorządowcy zmierzyli się z Drużyną Związku Pracodawców Polska Miedź . W zespole Samorządowców zagrali m.in. radni z Lubina i Polkowic a wśród nich Burmistrz Polkowic Wiesław Wabik oraz były zawodnik Zagłębia Lubin Romuald Kujawa. W drużynie Związku Pracodawców znaleźli się m.in. były szkoleniowiec Zagłębia Lubin i kadry narodowej Rafał Ulatowski oraz były piłkarz Zagłębia ostatnio pracujący z polkowicką młodzieżą – Andrzej Wójcik. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W tym elemencie gry lepsi okazali się Pracodawcy, którzy wygrali turniej vipów.

Wyniki turnieju piłkarskiego o puchar Prezesa Związku Pracodawców Polska Miedź.

I miejsce ZG Lubin
II miejsce ZG Sieroszowice – Polkowice
III miejsce ZG Rudna

Finał ZG Lubin – ZG Sieroszowice-Polkowice 2:0

Mecz o 3 miejsce
Volkswagen MP – ZG Rudna 1:2

Najlepszy bramkarz – Łukasz Kasperski ( ZG Lubin)
Najlepszy strzelec – Paweł Żmudziński ( ZG Rudna) – 8 goli
Najlepszy zawodnik – Damian Podziewski ( ZG Lubin)

 

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy drużynie Związku Pracodawców Polska Miedź za zajęcie I – go miejsca w Turnieju VIP;

Reprezentacja Związku Pracodawców Polska Miedź: Janusz Stasiak – bramkarz, Rafał Szkop, Marcin Białkowski, Paweł Wechta, Andrzej Niemiec, Robert Adamczyk, Bolesław Kurek

Gościnnie: Piotr Hurt, Rafał Ulatowski, Andrzej Wójcik, Roman Zaprutko, Przemysław Tadla, Tomasz Kulczyński

 

 

źródło: http://kspolkowice.pl/zg-lubin-z-pucharem/

galeria zdjęć: http://kspolkowice.pl/gallery/turniej-o-puchar-prezesa-zppm-18-04-2015-r/