Tytuł „Najciekawsze z najlepszych” dla strategii IT KGHM

m350xdKGHM Polska Miedź otrzymała wyróżnienie „Najciekawsze z najlepszych” w kategorii Strategie IT. Tytuł przyznała redakcja Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portal wnp.pl. Kapituła nagrody wyróżniła KGHM za wytrwałość w rozwijaniu modelu usługowego IT (z użyciem modelu Shared Service), konsekwentnie realizowaną strategię racjonalizacji kosztów IT i relacji z dostawcami oraz świadome i odpowiedzialne wspieranie działalności biznesowej, w tym przedsięwzięć innowacyjnych.

– Wyróżnienie jest tym bardziej cenne, że mowa w nim o konsekwencji w działaniu i skuteczności, a te wartości zawsze znajdują się wysoko w hierarchii. Cieszę się, że wieloletnie konsekwentne działanie wielu ludzi wspierających tę ideę zostało docenione – powiedział odbierając nagrodę Piotr Pawłowski, dyrektor COPI KGHM.

Utworzenie Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji KGHM Polska Miedź w 2001 r., pełniącego funkcję ośrodka usług teleinformatycznych dla całej Grupy Kapitałowej KGHM, to przykład skutecznego wcielenia w życie wieloletniej strategii IT w jednym z największych przedsiębiorstw w Polsce.

Wręczenie wyróżnień „Najciekawsze z najlepszych” odbyło się podczas sesji „Zarządzanie. Technologie mobilne a biznes” na Forum „Zmieniamy Polski Przemysł”. Konferencja wieńczy roczny cykl spotkań organizowanych przez Grupę PTWP, wydawcę m.in. Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl. Celem Forum „Zmieniamy Polski Przemysł” jest wspieranie pozytywnych zmian zachodzących w polskiej gospodarce, promocja tego, co sprzyja jej rozwojowi oraz zwrócenie uwagi na elementy krępujące swobodę wolnorynkowych działań.

źródło: http://www.kghm.pl/index.dhtml?category_id=318