Mines and Technology. Helsinki 29 – 31 May 2018

 

 

 

 

 

The digital transformation of mining will unlock $190 bn in value. This is forcing mining companies to focus their operational investments on big data and IOT to maximise yield recoveries and improve operational efficiencies.

Mining companies will be investing close to $50 bn to unlock this value. Mines and Technology is, therefore, the perfect platform to source solutions to future-proof mining companies and drive performance across the industry.

Set to take place in Helsinki, 29-31 May 2018, Mines and Technology will have dedicated exhibition showcases and features across 9 critical areas of the digital transformation.

Agenda: https://europe.minesandtechnology.com/download-the-agenda/

Register: https://europe.minesandtechnology.com/pricing/

IV Polski Kongres Górniczy

IV Polski Kongres Górniczy odbędzie się w dniach 20-22.11.2017 r. w Krakowie, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Krupnicza 33.

Kongres odbędzie się pod hasłem: Surowce mineralne w strategii gospodarczej Polski – jak wydobywać, jak pozyskiwać, jak oszczędzać w dobie zrównoważonego rozwoju?

Celem Polskiego Kongresu Górniczego jest m.in. określenie roli i miejsca górnictwa w dobie realizacji polityki zrównoważonego rozwoju, wdrożenie i wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych i informatycznych w kopalniach, podjęcie szerokich działań informujących na temat gospodarki surowcami mineralnymi i procesów ich pozyskiwania, których ważnym elementem jest górnictwo.

Więcej informacji na stronie organizatorów: http://pkg.edu.pl/

Źródło: IV Polski Kongres Górniczy – Kraków, 20-22 listopada 2017 r.

Seminarium „Udział Polski w Inicjatywie UE na rzecz surowców”

Związek Pracodawców Polska Miedź serdecznie zaprasza do udziału w seminarium „Udział Polski w Inicjatywie UE na rzecz surowców” (Polish Contribution to the EU Raw Materials Initiative), które odbędzie się w dniu 6 listopada 2017 roku w Brukseli, w Marivaux Hotel & Seminar Centre (Boulevard Adolphe Maxlaan 98 B-1000 Brussels) w godzinach 13:00-17:30. Spotkanie ma status wydarzenia satelickiego w ramach Raw Materials Week 2017.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim. Czytaj dalej

Surowce i energia a gospodarka o obiegu zamkniętym i niskoemisyjna (aktualizacja)

Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji Surowce i energia a gospodarka o obiegu zamkniętym i niskoemisyjna, która odbędzie się w Krakowie, w dniach 14-15 września 2017 r. w Muzeum Inżynierii Miejskiej, (ul. Wawrzyńca 15).

Organizatorem Konferencji jest Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, z którym Związek współpracuje od wielu lat.

Celem konferencji jest wymiana wiedzy i doświadczeń o skutecznych metodach
i kierunkach zarządzania zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym.

W pierwszym dniu tematyka konferencji dotyczyć będzie gospodarki miejskiej o obiegu zamkniętym, tj. kształtowania postaw i angażowania obywateli, nowych modeli biznesowych oraz sposobów finansowania rozwoju gospodarczego miast.

W drugim dniu dyskusja dotyczyć będzie gospodarki przemysłowej obejmującej zagadnienia technologiczne w zakresie odzysku surowców, eko-innowacji, poprawy efektywności energetycznej i materiałowej oraz redukcji odpadów i emisji, a także symbiozy gospodarczej i wykorzystania nowych narzędzi informatycznych do zarządzania procesami przemysłowymi.

Zgłoszenie http://konferencja-pan.pl/rejestracja/ program http://konferencja-pan.pl/program/ oraz wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej konferencji: http://konferencja-pan.pl

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Źródło: http://konferencja-pan.pl/

Drones, Autonomous Systems for Exploration and Mining – konferencja i warsztaty

W dniach 14-15 września 2017 r. w Espoo (Finlandia) odbędzie się międzynarodowa konferencja i warsztaty: Brokerage event and Workshop on Drones, Autonomous Systems for Exploration and Mining.

Organizatorem przedsięwzięcia jest EIT RawMaterials wraz z partnerami branżowymi. Miejsce spotkania: Geological Survey of Finland (GTK) – Betonimiehenkuja 4, Espoo, 02150 Finland

Spotkanie obejmuje warsztaty na temat techniki i technologii w przemyśle wydobywczym, inne tematy: automatyka i robotyka, zaawansowane materiały, czujniki, rozwiązania cyfrowe, magazynowanie energii – zastosowanie w górnictwie podziemnym i odkrywkowym, pracach poszukiwawczych, badaniach geologicznych.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale rejestracja jest obowiązkowa pod linkiem https://www.lyyti.fi/reg/EITRM_Drones_Robotics .

Więcej informacji: http://mailchi.mp/b1ec59e018c1/eit-drone-event-2017?e=8ce5c6cd13

Źródło: https://eitrawmaterials.eu/events/drones/