Bernard Cichocki

Bernard Cichocki

Prezes zarządu KGHM Zanam S.A.

Członek Rady Związku Pracodawców Polska Miedź II kadencji.

Z wykształcenia inżynier, posiada tytuł MBA. Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Akademii Biznesu, Canadian International Management Institute oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Słuchacz i uczestnik licznych kursów z zakresu zarządzania oraz handlu w Polsce i za granicą.

Wcześniej zawodowo związany z branżą energetyczno-paliwową. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Gaspol S.A. (SHV Holding), gdzie przeszedł całą ścieżkę kariery aż do stanowiska Głównego Inżyniera Gaspol SA (1992-2001). Pracował w projekcie Baltic Pipe reprezentując stronę duńską. Odpowiadał za procesy inwestycyjne i modernizacyjne zakładów Gaspol SA.

Wiceprezes, a następnie prezes ORLEN GAZ Sp. z o.o. w Płocku (2002-2010).

Manager specjalizujący się w prowadzeniu skomplikowanych projektów biznesowych i inwestycyjnych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie managerskie oraz zarządcze w kierowaniu dużymi zespołami i złożonymi procesami zarówno w środowisku polskim, jak i międzynarodowym. Przeprowadził z sukcesem wiele projektów optymalizacyjnych, restrukturyzacyjnych oraz wielkich projektów inwestycyjnych w spółkach giełdowych, z udziałem Skarbu Państwa oraz prywatnych.