Konferencja prasowa „Ocena ryzyka niezagospodarowania części złóż miedzi ze względu na poziom obciążenia podatkiem od wydobycia niektórych kopalin”

INFORMACJA PRASOWA – 48/2015                                     Kraków, dn. 02.11.2015

4 listopada o godzinie 11:00 w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się prezentacja ekspertyzy „Ocena ryzyka niezagospodarowania części złóż miedzi ze względu na poziom obciążenia podatkiem od wydobycia niektórych kopalin”, która powstała w ramach IATI (Instytut Autostrada Technologii i Innowacji).

Wyniki i wnioski z przeprowadzonych badań nad raportem przedstawią: ekspert z dziedziny górnictwa i geologii, były Główny Geolog Kraju oraz Wiceminister Środowiska dr H. Jacek Jezierski; Kierownik Pracowni Badań Strategicznych Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN prof. Joanna Kulczycka oraz Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka.

W trakcie prezentacji, dotyczącej m.in. podatku od miedzi i srebra, autorzy odpowiedzą np. na pytanie czy podatek od wymienionych złóż wymaga zmiany. Ponadto wskażą aspekty wymagające w ich opinii modyfikacji. Dodatkowo prelegenci podpowiedzą w jaki sposób racjonalnie gospodarować zasobami stanowiącymi własność Skarbu Państwa. Rozwiązania na które wskazują eksperci to jednocześnie propozycja dla Ministerstwa Środowiska, które powinno mieć narzędzia do prowadzenia elastycznej polityki koncesyjnej.

Prezentacja ekspertyzy odbędzie się w Auli Głównej AGH
(al. Mickiewicza 30, budynek A-0, I p.).

 

Link do transmisji online: http://live.uci.agh.edu.pl/view/A0aulaHD.html

Przedstawicieli mediów zapraszamy do zadawania pytań również drogą telefoniczną – podczas konferencji prasowej prelegenci będą dostępni pod numerem889 822 717.