Usługi cyfrowe – pogłębienie rynku wewnętrznego i doprecyzowanie obszarów odpowiedzialności

Komisja Europejska (KE) prowadzi konsultacje publiczne dotyczące aktu prawnego o usługach cyfrowych mającego na celu pogłębienie rynku wewnętrznego i doprecyzowanie obszarów odpowiedzialności w odniesieniu do usług cyfrowych (e-Commerce Directive).
Ostateczny termin na odpowiedź dot. planu działań to 8 września 2020 r.

W ramach pakietu związanego z aktem prawnym o usługach cyfrowych Komisja zaproponuje nowe, a także zmienione przepisy mające na celu pogłębienie wewnętrznego rynku usług cyfrowych. Zwłaszcza w przypadku platform internetowych takich jak sieci społecznościowe lub portale handlowe, które mogą być udostępniane w UE z dowolnego miejsca na świecie, akt ten powinien zwiększyć i doprecyzować zakres odpowiedzialności, tak aby chronić użytkowników przed nielegalnymi towarami, treściami i usługami oraz zapewnić ochronę praw podstawowych przysługujących im w internecie. Planowane środki powinny również zapewnić przejrzystość i zwiększony nadzór regulacyjny nad platformami internetowymi.

Uprzejmie prosimy o przesłanie wszelkich uwag oraz opinii na adres: szkop@pracodawcy.pl
W załączeniu znajduje się wstępna ocena skutków regulacji.
Więcej informacji jest dostępnych pod linkiem KE: https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12417-Digital-Services-Act-deepening-the-Internal-Market-and-clarifying-responsibilities-for-digital-services
Źródło: Komisja Europejska
 
Sorry, no attachments exist.