Zaproszenie na Konferencję “Uczciwy VAT – zysk dla wszystkich” – 22.09.2021, godz. 9:00


Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na BEZPŁATNĄ konferencję Uczciwy VAT – zysk dla wszystkich, która odbędzie się w Warszawie, w dniu 22 września 2021 w Sheraton Grand Warsaw Hotel.
Gościem specjalnym, otwierającym wydarzenie, będzie Premier Mateusz Morawiecki.
Aby zgłosić swój udział w Konferencji „Uczciwy VAT – zysk dla wszystkich” należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Zarejestruj się
Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego, prosimy o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w konferencji.
Szczegółowy program konferencji oraz baza materiałów ingerujących wydarzenie znajduje się na stronie vat.zpp.net.pl
Organizatorami wydarzenia są Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

W 2013 roku co czwarta złotówka należna z tytułu podatku VAT nie wpływała do budżetu. Na oszustwach tracił nie tylko Skarb Państwa, lecz również przedsiębiorcy, którzy musieli mierzyć się z nieuczciwą konkurencją. Pozbawione stosownych narzędzi organy podatkowe czasami przyjmowały za cel podatników nieświadomie wplątanych w schematy oszustw vatowskich. Nie ulegało wątpliwości, że walka z wyłudzeniami jest jednym z ważniejszych i pilniejszych zadań polityki fiskalnej. Regulator podjął wyzwanie – w celu uszczelnienia systemu wprowadzono m.in. Jednolite Pliki Kontrolne, czy mechanizm podzielonej płatności. Po latach okazuje się, że przeprowadzone reformy przyniosły rezultat – luka VAT została zmniejszona o połowę.

Jakie działania konkretnie do tego doprowadziły? W jaki sposób zmniejszenie luki VAT wpłynęło na sytuację przedsiębiorców? Jak z problemem radziły sobie inne państwa Unii Europejskiej? W końcu – czy istnieje pole do dalszego uszczelniania systemu? To pytania, na które odpowiedzi – wraz z zaproszonymi ekspertami i przedstawicielami organów administracji publicznej – postaramy się znaleźć w trakcie konferencji pt. „Uczciwy VAT – zysk dla wszystkich”, która odbędzie się 22 września w Warszawie.