110 MILIONÓW NA CYFRYZACJĘ BIZNESU

Małe i średnie firmy planujące cyfryzację swoich usług mogą już za kilka tygodni wystąpić o dotację unijną na ten cel. 20 września rozpocznie się przyjmowanie wniosków w nowym programie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – „Bony na cyfryzację”. Może to propozycja dla Was? Poznajcie szczegóły programu.

Technologie cyfrowe stają się standardem prowadzenia działalności, niezależnie od branży czy wielkości firmy. Pracujemy zdalnie, kupujemy w sieci, płacimy w sklepie telefonem. Wszystko ma być szybsze, sprawniejsze, bardziej nowoczesne. Tego oczekują klienci. Te firmy, które szybciej poradzą sobie z transformacją cyfrową, zyskają przewagę konkurencyjną i szansę rozwoju na rynku. „Wszystko pięknie, ale wdrożenie nowych technologii w organizacji kosztuje. Skąd wziąć pieniądze na inwestycje?” – pytają przedsiębiorcy. Odpowiedzią na to wyzwanie może być specjalny program „Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację”. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpocznie przyjmowanie wniosków już od 20 września.

Konkurs, który finansowany jest z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR), ma przyczynić się do rozwoju firm MŚP poprzez wdrożenie rozwiązań cyfrowych. Preferowane będą branże szczególnie dotknięte negatywnymi skutkami pandemii COVID-19 (wymienione w ustawie z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 poz. 374 z późn. zm.).

Przedsiębiorca ubiegający się o wsparcie musi spełnić kilka podstawowych warunków:

  • firma musi prowadzić działalność w Polsce, miejsce realizacji projektu również ma znajdować się na terytorium RP,
  • należy upewnić się, że przedmiot realizacji projektu nie dotyczy rodzajów działalności wykluczonych z możliwości uzyskania wsparcia (listę wyłączeń znajdziecie na stronie PARP),
  • firma nie może być w trudnej sytuacji finansowej,
  • przedsiębiorca nie ma przekroczonego limitu pomocy de minimis (równowartości 200 tysięcy EURO w okresie bieżącego roku i dwóch poprzednich lat podatkowych).

Program PARP umożliwi sfinansowanie projektów o średnim zakresie inwestycyjnym. Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych to 60.000, maksymalna 300.000 złotych. Przedsiębiorca może otrzymać dofinansowanie w wysokości aż 85%, czyli adekwatnie 51.000 lub 255.000 złotych. Jest więc o co walczyć.

Z dotacji unijnej będzie można pokryć koszty związane z procesem digitalizacji, m.in.:

  • zakup usług programistycznych lub gotowego oprogramowania, w tym w formie licencji,
  • zakup środków trwałych, w tym maszyn i urządzeń, sprzętu komputerowego lub związanego z przesyłem, czy magazynowaniem danych niezbędnych do opracowania, wprowadzenia lub wdrożenia rozwiązania cyfryzacyjnego w firmie,
  • zakup usług doradczych (technologicznych, biznesowych, prawnych),
  • zakup usług szkoleniowych w celu wdrożenia danego rozwiązania technologicznego.

Eksperci Human Partner radzą, aby postawić na sprawdzone rozwiązania (najlepiej w SaaS), polskich dostawców narzędzi technologicznych. Warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo cyfrowe tworzonych nowych produktów cyfrowych, czy przeszkolenie zespołu w celu wprowadzenia zmian w organizacji.

Dokumentacja konkursowa będzie dostępna od 6 września 2021 r.

Zachęcamy do kontaktu ze specjalistką z Human Partner, Anną Kwiatek, która udzieli wszelkich szczegółowych informacji firmom Związku na temat „Bonów na cyfryzację”. Kontakt pod numerem 511-984-879.
Akademia Managera
I jeszcze jedna propozycja dla właścicieli małych i średnich firm.  Już 14 września rusza nabór wniosków do szkoleń managerskich.

Polskie firmy powinny bardziej skupić się na poprawie kompetencji i praktyk zarządczych managerów  – czytamy w raporcie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości „COVID-19 Business Pulse Survey – Polska”. Tymczasem okazuje się, że połowa polskich firm nie inwestuje w kompetencje pracowników. Częstym powodem jest brak odpowiednich funduszy. Teraz możecie pozyskać do 80% dotacji na dedykowaną Akademię Managera prowadzoną przez Human Partner (ponad 45 tys. zł dofinansowania dla małej firmy, ponad 60 tys. zł dofinansowania dla średniej firmy).

Dzięki niemu dowiecie się:

  • Jak ostatnie zmiany wynikające z pandemii przełożyć na sukces w firmie,
  • Jak poradzić sobie ze zdalnym zarządzaniem,
  • Jak dbać o zaangażowanie i motywować pracowników.

Podczas Akademii Managera eksperci zaprezentują:

  • skuteczne metody do efektywnego zarządzania,
  • inspirujące business case’y,
  • konkretne narzędzia do natychmiastowego wykorzystania w firmie,
  • Akademia Managera to kompendium wiedzy managerskiej.

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://humanpartner.pl/szkolenia-managerskie-z…/

W sprawie Akademii Managera oraz możliwości uzyskania dofinansowania szkoleń informacji udzieli Marcin Kukiz.  Kontakt pod numerem 697 316 308

Zachęcamy do kontaktu ze specjalistką z Human Partner, Anną Kwiatek, która udzieli wszelkich szczegółowych informacji firmom Związku. Kontakt pod numerem 511-984-879.