Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0

WYDARZENIA – AKADEMIA ROZWOJU PRZEMYSŁU 4.0

 
 

CZYM JEST AKADEMIA ROZWOJU PRZEMYSŁU 4.0

Przemysł 4.0 to kolejna, po mechanizacji, elektryfikacji i cyfryzacji, rewolucja, która zmieni światową gospodarkę. Współpraca ludzi, robotów, sztucznej inteligencji, wykorzystanie najnowszych technologii i innowacyjnych koncepcji we wszystkich obszarach funkcjonowania przedsiębiorstwa przyśpieszy rozwój firm i zwiększy ich konkurencyjność. Istotą transformacji cyfrowej jest połączenie technologii, procesów biznesowych oraz organizacji nastawionej na rozwój i ciągłe doskonalenie. Znaczącym zasobem staje się wiedza, a kluczową kompetencją ludzi i organizacji – sposób i szybkość jej pozyskiwania i wykorzystywania. Wdrażanie rozwiązań Przemysłu 4.0. jest wyzwaniem dla wielu firm. Dlatego Związek Pracodawców Polska Miedź w partnerstwie z Human Partner Sp. z o.o., Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu oraz Creativ Media Sp. z o.o. oferuje przedsiębiorcom merytoryczne wsparcie w ramach projektu Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0.

CZEGO SIĘ DOWIECIE

Nasi eksperci – autorytety świata nauki i biznesu oraz praktycy osiągający sukcesy we wdrażaniu zasad Przemysłu 4.0 odpowiedzą na pytania: co można zyskać dzięki innowacjom? Jakie technologie pozwolą rozwinąć firmę i zwiększyć jej konkurencyjność? W czym pomogą Wam nowoczesne rozwiązania cyfrowe? Z których funduszy można sfinansować transformację firmy? Jaką rolę mogą odegrać roboty i coboty w procesie automatyzacji pracy i wytwarzania produktów? jak wzmocnić produktywność, obniżyć koszty i poprawić jakość produkcji i usług? Eksperci opowiedzą także o wielu innych zagadnieniach wprowadzających gospodarkę w świat przyszłości. Program Akademii będziemy tworzyć razem z Wami, ponieważ chcemy przekazać jak najwięcej przydatnej wiedzy wspierającej Was w dążeniu realizacji celów.

DO KOGO KIERUJEMY PROJEKT

Projekt ma charakter otwarty, zapraszamy do niego wszystkie firmy, nie tylko członków Związku Pracodawców Polska Miedź. Serdecznie zachęcamy zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa, aby przekonały się, jak wiele mogą osiągnąć przy mądrym wykorzystaniu rozwiązań Przemysłu 4.0.

CO CHCEMY OSIĄGNĄĆ

Naszym celem jest promocja wiedzy w dwóch obszarach tematycznych: technologii oraz kompetencji, prezentacja dobrych praktyk firm, które są liderami postępu, wzmocnienie współpracy samorządów, przedsiębiorców i organizacji na rzecz innowacyjnego rozwoju gospodarczego Dolnego Śląska.

JAKA JEST FORMUŁA AKADEMII

W 2022 roku planujemy osiem spotkań w formie dyskusji on-line i webinarów, które będą, poza transmisją bezpośrednią na tej platformie, również nagrywane i dostępne przez cały czas trwania projektu. Przewidujemy jedno spotkanie w miesiącu (z przerwą wakacyjną).
W przypadku zniesienia obostrzeń związanych z pandemią COVID, z radością przejdziemy do spotkań bezpośrednich połączonych z networkingiem lub formuły hybrydowej. Udział w Akademii jest BEZPŁATNY. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do transmisji.

Serdecznie zapraszamy!
Masz pytanie? Napisz do nas: sekretariat@pracodawcy.pl
Polub nasz profil na FB oraz Linkedin

WCZEŚNIEJSZE WYDARZENIA W RAMACH AKADEMII ROZWOJU PRZEMYSŁU 4.0 – 2021 rok są dostępne na stronie: https://akademiarozwojuprzemyslu40.pl