Webinar pt. „Krajowy Plan Odbudowy oraz inne programy wsparcia dla biznesu”

W imieniu Związku Pracodawców Polska Miedź oraz firmy członkowskiej Human Partner serdecznie zapraszamy na webinar pt. „Krajowy Plan Odbudowy oraz inne programy wsparcia dla biznesu”, który odbędzie się  5 marca 2021 r. w godzinach od 10.00 do ok. 11.00 na platformie clickmeeting.

Podczas spotkania zostaną przedstawione najważniejsze założenia Krajowego Planu Odbudowy (KPO), który obecnie jest konsultowany. Polska ma otrzymać 23,1 mld EUR w postaci bezzwrotnych grantów, oraz 34,2 mld EUR z formie ewentualnych pożyczek. Środki muszą być przeznaczone na konkretne inwestycje, wpisujące się w kluczowe obszary dla UE. To infrastruktura, energia i środowisko, innowacje, czy cyfryzacja. Na realizację programu odbudowy Polska czas do 2026 roku. Ponadto w trakcie spotkania on-line zostaną przedstawione dostępne źródła finansowania inwestycji z obecnej perspektywy 2014-2020.

CZYTAJ DALEJ

Monitoring Legislacji Krajowej 18-24.02.2021

W okresie od 18 – 24.02.2021 Rządowe Centrum Legislacji opublikowało 6. projektów ustaw oraz  30. projektów rozporządzeń Rady Ministrów, Prezesa Rady Ministrów oraz poszczególnych Ministrów.

W omawianym okresie przeprowadzono konsultacje 2. projektów ustaw i 5. projektów rozporządzeń dotyczących podmiotów członkowskich (pracodawcy, przedsiębiorcy, JST) zrzeszonych w Związku. Wszystkie akty prawne, które mogą znaleźć się w zainteresowaniu pracodawców i przedsiębiorców, omówiono szerzej w załączonym dokumencie.

Na podstawie opinii i ekspertyz podmiotów członkowskich Związku Pracodawców Polska Miedź przygotowano 1. stanowisko Związku do opublikowanych projektów dokumentów strategicznych.

Stanowisko Związku Pracodawców Polska Miedź w sprawie pakietu rozwiązań legislacyjnych, które wpłyną na poprawę warunków prowadzenia działalności gospodarczej, które zostało przesłane do Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii

Link do stanowiska: https://pracodawcy.pl/stanowisko-zwiazku-pracodawcow-polska-miedz-w-sprawie-pakietu-rozwiazan-legislacyjnych-ktore-wplyna-na-poprawe-warunkow-prowadzenia-dzialalnosci-gospodarczej/

CZYTAJ DALEJ

Tydzień Walki z Depresją

Dnia 23 lutego br. odbył się panel w ramach Tygodnia Walki z Depresją, w którym uczestniczyła Beata Staszków Prezes Zarządu Związku, poruszając temat, w jaki sposób pracodawcy dbają o siebie oraz jak i czy widzą problemy swoich pracowników?
Jak rozpoznać depresję u siebie lub swoich bliskich? Gdzie sięgnąć po pomoc? Celem Tygodnia Walki z Depresją jest popularyzacja wiedzy na temat depresji i problemów zdrowia psychicznego, a także ułatwienie dostępu do pomocy specjalistów. Uczucie lęku lub stresu zwiększa ryzyko doświadczenia epizodu depresji. Warto szukać pomocy.
W debecie udział wzięli:
Beata Staszków – Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź
dr Piotr Znamirowski – lek. med. psychiatra, internista, psychoterapeuta
Anna Migalska – Dyrektor Centrum Formacji Rodziny w Lubinie, psychoterapeuta, teolog
Marcin Krzyżanowski – Wicemarszałek Urząd Marszałkowskiego
Mariola Kośmider – Dyrektor Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Lubinie
Link do debaty:

 

CZYTAJ DALEJ

Fakty i mity na temat motywowania pracowników

Fakty i mity na temat motywowania pracowników. To temat pierwszego spotkania z cyklu “O biznesie przy kawie”.
Spotkanie odbyło się w dniu dzisiejszym tj. 22.02.2021 na platformie zoom.
Wielu menedżerów twierdzi, że pieniądze stanowią główny czynnik motywujący pracowników. Z kolei świat HR kładzie nacisk na pozafinansowe motywatory. A jak jest naprawdę? Tego próbowali dowiedzieć się nasi przedsiębiorcy uczestniczący w dzisiejszym spotkaniu, obalając mity w tej sferze zarządzania.
Podczas spotkania zaproponowano praktyczne działania pobudzające wewnętrzną motywację ludzi, łącząc dobrze sprawdzoną wiedzę z przykładami z życia organizacji.
O motywacji opowiedział dr Sławomir Jarmuż, psycholog, trener, coach, doradca biznesowy. Współwłaściciel firmy doradczo-szkoleniowej Moderator z Wrocławia. Członek założyciel GLOBE – The Global Leadership And Organizational Behavior Effectiveness Research Program, którego celem było wypracowanie międzykulturowej teorii efektywnego przywództwa. Autor lub współautor książek: Paradoksalna psychologia, Alfabet mitów menedżerskich, Podręcznik trenera i Psychologia dla trenerów.

 

CZYTAJ DALEJ