Konferencja Elektromobilne Zagłębie Miedziowe

KGHM Polska Miedź S.A. oraz Związek Pracodawców Polska Miedź zapraszają na konferencję „ELEKTROMOBILNE Zagłębie Miedziowe”, która odbędzie się w dniu 27 listopada 2019 r., w godz. 9:00-13:30, w Lubinie, w siedzibie KGHM Polska Miedź S.A. (Sala im. Jana Wyżykowskiego, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 48, 59-301 Lubin).

Celem Konferencji będzie dostarczenie wiedzy na temat obecnych i przyszłych rozwiązań dla przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego z zakresu elektromobilności. Dla podkreślenia jej znaczenia dla rozwoju społeczno-gospodarczego Konferencja jest objęta Honorowym Patronatem Michała Kurtyki, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska. Czytaj dalej

Konferencja MineLife „Życie z górnictwem”, Łagów, 25.10.2019

25 października 2019 roku w Pałacu Łagów odbyła się konferencja kończąca 3-letni projekt Projekt MineLife„Życie z górnictwem”. Spotkanie obfitowało w wykłady ekspertów z dziedziny górnictwa oraz geologii, które były poświęcone kwestiom ekonomicznym, społecznym. Działalność górnicza generuje miejsca pracy i liczne korzyści dla regionu, jest źródłem minerałów niezbędnych w codziennym życiu, gospodarce. Bez nich nie byłby możliwy rozwój nowoczesnych technologii (odnawialne źródła energii, elektromobilność). Górnictwo na obszarze pogranicza Dolny Śląsk – Saksonia stoi nie tylko przed wyzwaniami w dziedzinie gospodarki, polityki energetycznej, ochrony środowiska naturalnego i rewitalizacji krajobrazów pogórniczych, ważne jest również poprawienie współpracy między przemysłem a społecznościami lokalnymi.

Związek Pracodawców Polska Miedź wspiera działania projektowe, ponieważ mamy do czynienia z deficytem informacji na temat górnictwa wśród opinii publicznej po obu stronach granicy. Cenne jest to, że projekt ma się przyczynić do poprawy jakości tych informacji oraz wizerunku górnictwa w społeczeństwie.

Projekt „Życie z górnictwem” (MineLife) współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014–2020.

Partnerzy projektu:

  • Sächsisches Oberbergamt
  • Wyższy Urząd Górniczy
  • Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Mieć Wpływ I Dolnośląska Konferencja o Odpowiedzialnym Łańcuchu Dostaw

KGHM Polska Miedź S.A.oraz Związek Pracodawców Polska Miedź

zapraszają na Konferencję Mieć Wpływ

I Dolnośląska Konferencja o Odpowiedzialnym Łańcuchu Dostaw

Konferencja odbędzie się 28.11.2019 (czwartek) w godzinach 9:00-15:00 w Letia Business Center – Legnica

Goście specjalni:

  • Zofia Dzik – innowator i przedsiębiorca, inwestor, fundator Instytutu Humanites
  • Mireia Las Heras – profesor nadzwyczajny oraz dyrektor naukowy ds. badań w Międzynarodowym Ośrodku Badawczym ds. Pracy i Rodziny w IESE Business School przy Uniwersytecie Nawarry

Czytaj dalej

Seminarium Oblicza mediacji II edycja

KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze „Polkowice – Sieroszowice” oraz Związek Pracodawców Polska Miedź mają zaszczyt zaprosić na seminarium „Oblicza mediacji” edycja II.

Seminarium odbędzie się 29 października 2019 roku w godz. 9:00 – 13:00  w sali VIP w siedzibie Zagłębia Lubin S.A., przy ulicy M.C. Skłodowskiej 98 w Lubinie (budynek Stadionu Piłkarskiego).

Seminarium tematyką nawiązuje do pierwszej edycji, która poświęcona została zapoznaniu uczestników z mediacjami będącymi interesującym narzędziem pozwalającym na rozwiązywanie, a nie tylko rozstrzyganie, konfliktów powstających w ramach stosunków służbowych i interpersonalnych w przedsiębiorstwie. Czytaj dalej