5. Edycja Circular Week

W dniach 3-9 października odbędzie się, już po raz piąty, Circular Week – międzynarodowa seria wydarzeń i inicjatyw poświęconych tematyce gospodarki cyrkularnej i zrównoważonego rozwoju, które mają miejsce w całej Europie. Celem Circular Week jest promowanie idei gospodarki o obiegu zamkniętym, wspieranie zrównoważonych modeli biznesowych i nawiązywanie współpracy pomiędzy interesariuszami.

W ramach cyklu wydarzeń Innowo organizuje Ciruclar Business Roundtable (6 października, online, w języku angielskim).

Wydarzenie będzie podzielone na 6 sesji tematycznych, tzw. wirtualnych stolików, z następujących obszarów: gospodarka odpadami, tekstylia, żywność i biogospodarka, opakowania, budownictwo, platformy internetowe i sharing economy. Uczestnicy dyskusji będą mogli w ciągu kilku minut przedstawić prezentację na temat wykorzystania rozwiązań biznesowych i technologicznych z obszaru GOZ we własnej firmie, a także wysłuchać tego, jak robią to inni. Będzie to dobra okazja do nawiązania współpracy biznesowej.

Szczegóły i rejestracja: https://hopin.com/events/circular-business-matchmaking-sessions

7 października 2022 odbędzie się piąta edycja konferencji Mazovia Circular Congress w formie hybrydowej!

Link do rejestracji :

https://hopin.com/events/mazovia-circular-congress-2022

(ograniczona liczba miejsc stacjonarnie (Bracka 25, Warszawa), nielimitowana online)

Mazovia Circular Congress to jedno z największych i najbardziej inspirujących międzynarodowych wydarzeń poświęconych gospodarce obiegu zamkniętego. Kongres jest podsumowaniem oraz oficjalnym zakończeniem Circular Week 2022.

Na konferencji będą miały miejsce dyskusje i prezentacje w gronie przedstawicieli najważniejszych ośrodków decyzyjnych mających wpływ na transformację naszej gospodarki, takich jak: Komisja Europejska, Bank Światowy, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii i wiele innych.

Odbędzie się debata nad przyszłością biogospodarki, z przedstawicielami europejskich ośrodków miejskich, uczestnicy wspólnie zastanowią się nad rolą miasta w cyrkularnej transformacji, zaś reprezentanci biznesu podyskutują o odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji.

W czasie konferencji odbędzie się również premiera Circularity Gap Report – po raz pierwszy poznamy poziom cyrkularności polskiej gospodarki! Zostaną zaprezentowane rekomendacje i scenariusze niezbędnej transformacji głównych sektorów polskiej gospodarki.

W specjalnej strefie networkingowo-biznesowej poznają Państwo najnowsze cyrkularne rozwiązania i technologie obecne na rynku oraz będą mieli Państwo szansę porozmawiać z założycielami polskich i zagranicznych zrównoważonych start-upów.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną agendą wydarzenia oraz z listą naszych znakomitych prelegentów: https://hopin.com/events/mazovia-circular-congress-2022

Konferencja odbędzie się w zrewitalizowanych wnętrzach Domu Towarowego Braci Jabłkowskich przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie.

Wydarzenie ma charakter hybrydowy. Zapraszamy do uczestnictwa:
– stacjonarnie: panele dyskusyjne z wybitnymi gośćmi, sesja warsztatowa z firmami z sektora GOZ, strefa networkingowo-biznesowa
– lub wirtualnie: transmisja “na żywo” paneli dyskusyjnych, warsztaty online, wirtualne targi biznesowe, strefa networkingowa

Wydarzenie skierowane jest do: przedsiębiorców, przedstawicieli administracji publicznej, samorządu terytorialnego, menedżerów ds. CSR i ESG, start-upów oraz mediów.

Więcej szczegółów: https://circularweek.org/mazovia-circular-congress/

W przypadku zainteresowania udziałem w ww. wydarzeniach prosimy o kontakt z przedstawicielkami Innowo:

Marianna Rytlewska m.rytlewska@innowo.org | +48 728 436 052

Agnieszka Sznyk a.sznyk@innowo.org | +48 667 099 033

Organizator wydarzenia:

INNOWO – Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Polish Circular Hotspot we współpracy z European Circular Economy Stakeholder Platform

Patroni i Partnerzy wydarzenia:

The EEA and Norway Grants, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ambasada Królestwa Niderlandów, Ambasada Kanady, Ambasada Królestwa Szwecji, Ambasada Szwajcarii, Ambasada Królestwa Norwegii, European Circular Economy Stakeholder Platform, Holland Circular Hotspot, ICESP, Nordic Circular Hotspot, Natural State, ICLEI, Università degli Studi di Torino, Ecopreneur.eu, Circular Change, Circular Slovakia, Ikea, Tomra, Rekopol, PlasticsEurope, ING, Multiconsult Polska, Puro Hotels.

Źródło: INNOWO – Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Polish Circular Hotspot we współpracy z European Circular Economy Stakeholder Platform, Federacja Przedsiębiorców Polskich,