Z przyjemnością informujemy, że Związek Pracodawców Polska Miedź objął Patronatem wyjątkowy cykl bezpłatnych, merytorycznych spotkań dedykowanych firmom produkcyjnym oraz z szeroko pojętej branży przemysłowej – Akademia Podatkowa. Szkolenia zostaną przeprowadzone przez ekspertów polskiego oddziału międzynarodowej firmy doradczej ASB Group.
Udział w Akademii Podatkowej jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja. Spotkania prowadzone są w języku polskim.
Podczas najbliższej, jesiennej edycji zostaną omówione następujące tematy:
- CBAM – Podatek Węglowy. Od października 2023 obowiązuje w Polsce graniczny podatek węglowy. Z chwilą pełnego wdrożenia mechanizmu CBAM, import do UE określonych towarów, wytwarzanych w branżach wysokoemisyjnych, będzie wiązał się z dodatkowymi obowiązkami, formalnościami oraz dodatkowymi kosztami, które będą w głównej mierze uzależnione od emisji CO2, zarówno bezpośrednich jak i, w pewnych określonych sytuacjach, pośrednich, „wbudowanych” w dany produkt. Omówimy wprowadzenie podatku węglowego w Polsce oraz jego implikacje dla przedsiębiorstw. To temat szczególnie istotny dla firm operujących z takimi towarami jak stal, żelazo, aluminium, wodór, amoniak czy energia.
- Zmiany Kadrowo-Płacowe z punktu widzenia Pracodawcy: W 2023 roku weszło w życie bardzo wiele zmian prawnych oraz nowych regulacji kadrowo-płacowych, przez niektórych nazywane nawet rewolucją. Przedstawimy przepisy i zmiany w obszarze kadrowo-płacowym, w tym regulacje dotyczące wynagrodzeń, pracy zdalnej, urlopów, ubezpieczeń społecznych i innych aspektów związanych z personelem. Podsumowane zostaną także znane na ten moment planowane zmiany na 2024 rok.
- Ulgi Podatkowe dla Przemysłu i Produkcji – praktyczne aspekty wykorzystania: Ulga podatkowa to – mówiąc w pewnym uproszczeniu – przewidziane w przepisach prawa preferencje, których zastosowanie powoduje obniżenie podstawy opodatkowania lub wysokości należnego podatku. Ulga podatkowa najczęściej przyjmuje postać odliczenia, obniżki, zwolnienia albo zmniejszenia wysokości. Wśród mechanizmów wpierających działalność innowacyjną przedsiębiorców wyróżnić należy szeroki katalog ulg podatkowych, pozwalających na osiągnięcie istotnych oszczędności podatkowych. Jakie ulgi podatkowe są dostępne dla firm przemysłowych i produkcyjnych, jak je mądrze wykorzystać i jak mogą one wspierać rozwój i inwestycje. Omówimy kwestie robotyzacji i automatyzacji, innowacyjnych pracowników, ekspansję oraz ulgę badawczo-rozwojową.
Szczegółowe agendy na stronach poszczególnych spotkań:
7 listopada, godzina 10:00 – Przegląd ulg podatkowych: praktyczne aspekty zastosowania – AGENDA i REJESTRACJA
9 listopada. godzina 10:00 – Najważniejsze zmiany Kadrowo-Płacowe 2023/2024 z punktu widzenia Pracodawcy AGENDA i REJESTRACJA
14 listopada, godzina 10:00 – CBAM: Graniczny podatek węglowy – wpływ na polski przemysł – AGENDA i REJESTRACJA
Serdecznie zapraszamy!
Pełna lista Patronów oraz dodatkowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie wydarzenia: AKADEMIA PODATKOWA