Związek Pracodawców Polska Miedź oraz partner merytoryczny CosmoEye
zapraszają na webinar
CosmoEye. Jak sztuczna inteligencja rozwiązuje problemy biznesu.
w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0
5 czerwca 2023 roku, g. 10:00 – 11:30
Webinar na platformie ZOOM
Udział w webinarze jest BEZPŁATNY.
Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu.
Rejestracja na spotkanie: https://forms.gle/SsvzgSXtsgS9oyd37
Dodaj wydarzenie do kalendarza Google
Dodaj wydarzenie do kalendarza Outlook ICal
Osoby zarejestrowane otrzymają link do spotkania w dniu 2.06.2023 r. System wideokonferencyjny będzie uruchomiony 30 minut przed rozpoczęciem spotkania.
Program webinaru
Informacje o partnerze i prelegentach: informacje webinar AI. Jak sztuczna inteligencja rozwiązuje problemy biznesu _05062023
Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 2 czerwca 2023 r. Rejestracja zostanie zamknięta o 12:00.
Serdecznie zapraszamy!
Dla kogo:
- Menedżerowie i kadry zarządzające (CEO, COO, CTO);
- Dyrektorzy IT, Dyrektorzy ds. produkcji, Dyrektorzy finansowi;
- Menedżerowie działów rozwoju i innowacji, planowania i zarządzania procesami;
- Szefowie i pracownicy działów utrzymania ruchu;
- Menedżerowie i specjaliści odpowiedzialni za realizację procesów biznesowych w firmach;
- Menedżerowie projektu
- Liderzy zmian, Innowatorzy, Eksperci technologiczni.
Nie ulega wątpliwości, że przyszłość i rozwój technologii będzie podążać w stronę AI w najszerszym możliwym zakresie. Jest to nieuniknione, a zastosowania uczenia maszynowego rosną niemal wykładniczo w bardzo różnych dziedzinach.
Zestawiając to ze znacznym wzrostem dostępności kamer, których liczba wg badań Motoroli do 2025 r. osiągnie zawrotne 45 miliardów, zebrane przez nie materiały wideo będą stanowić potężny zasób danych do analizy. Zbyt duży, aby ludzkie możliwości mogły mu sprostać. I właśnie tutaj wkraczają rozwiązania wykorzystujące AI – takie jak CosmoEye System.
CosmoEye to polski system wykorzystujący sztuczną inteligencję, którego działanie w najszerszym wymiarze sprowadza się do usprawnienia i optymalizacji procesów biznesowych w przedsiębiorstwach o różnym profilu działalności oraz do poprawy bezpieczeństwa pracy. CosmoEye – dzięki algorytmom AI – w bardzo szybkim czasie przetwarza obraz z kamer wideo. System dostarcza przedsiębiorstwom korzystającym z monitoringu wizyjnego rozwiązania, które pozwalają odnaleźć, rozpoznać i sklasyfikować wydarzenia na ekranie oraz podjąć odpowiednie działania mające na celu rozwiązanie typowych problemów, z jakimi zmagają się firmy.
Korzyści z wdrożenia to:
- Zwiększenie wydajności pracy dzięki identyfikacji i dokumentacji wizualnej bezczynności pracowników;
- Sprawniejsze zarządzanie procesami w przedsiębiorstwie dzięki identyfikacji czynności wykonywanych przez pracowników, które można zoptymalizować;
- Wyeliminowanie nadużyć oraz zachowania niezgodnego z normą dzięki stałemu monitoringowi, który wykrywa nieprawidłowości;
- Utrzymanie standardów BHP i HACCAP;
- Zmniejszenie liczby wypadków przy pracy;
- Opracowywanie przejrzystych raportów dotyczących pracy oraz analiz procesów biznesowych dzięki pełnej dokumentacji wizualne.
CosmoEye działa w czasie rzeczywistym. Dzięki aplikacji mobilnej można mieć pełną kontrolę nad przedsiębiorstwem przy użyciu telefonu. Mobilne alerty bezpieczeństwa powiadamiają managerów, a ci mogą natychmiast reagować na każdy incydent pojawiający się w firmie. CosmoEye identyfikuje jednak nie tylko zdarzenia negatywne. Dzięki modułowi sztucznej inteligencji potrafi wyszukiwać określone wzorce zachowań – zarówno pozytywnych, jak i negatywnych – i informować o nich wysyłając powiadomienia w czasie rzeczywistym. System zauważy więc zarówno pracę przewyższającą normę, jak i przestrzeganie czasu przerwy. Teraz już tylko od kadry zarządzającej zależy, czy wykorzysta te informacje do nagrodzenia pracowników, a tym samym motywowania ich do lepszej pracy.
Główne tematy:
- Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe kluczem do optymalizacji pracy;
- CosmoEye – jedno narzędzie – wiele rozwiązań;
- Poprawa wydajności produkcji oraz efektywności usług;
- Budowanie i rozwój kompetencji cyfrowych w przedsiębiorstwach, organizacjach, instytucjach;
- Gospodarka 4.0, przemysł przyszłości, innowacje: korzyści, potencjał i wyzwania.
Jak dzięki automatyzacji i cyfryzacji przyspieszyć rozwój firmy i zwiększyć jej konkurencyjność? Jak systemy AI podnoszą poziom bezpieczeństwa na halach magazynowych? Jak sztuczna inteligencja rozwiązuje problemy biznesu? Jak CosmoEye usprawnia zarządzanie produkcją? Jak sprawić, by innowacje przynosiły oszczędności?
Tego dowiecie się podczas spotkania.
W każdej organizacji występują krytyczne zdarzenia, które wpływają na jej główne wskaźniki sukcesu. Na przykład dla centrum logistycznego będą to reklamacje lub kradzieże. Z kolei dla firm produkcyjnych – wypadki oraz stabilność i powtarzalność procesów wytwarzania. Bez wsparcia nowoczesnych technologii zapewnienie stałej skuteczniej kontroli jest praktycznie niemożliwe lub nieekonomiczne.
System CosmoEye pomaga w uzasadnieniu odrzucenia reklamacji (np. w przypadku powołania się na źle zapakowany towar lub niekompletne zamówienie), jak i wyśledzeniu przyczyn jej złożenia. Ulepsza również procesy pozwalające zoptymalizować czas obsługi zgłoszenia reklamacyjnego poprzez szybkie wyszukanie nagrania przedstawiającego np. pakowanie danego produktu. Z podobnym problemem zmagał się jeden z naszych klientów – dystrybutor produktów kosmetycznych. Dzięki CosmoEye System i wprowadzeniu dokumentacji wizualnej do posiadanego WMS-a
problem reklamacji został zmniejszony o 87%.
System może również powiadomić o zdarzeniu osobę kierowniczą poprzez wysłanie alertu online na aplikację mobilną. System CosmoEye poprzez działanie 24/7 w sposób całkowicie zautomatyzowany tworzy pełną dokumentację wizualną codziennej pracy na hali, wychwytując zarówno pozytywne, jak i negatywne zachowania pracowników. Przekłada się to na
realne podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz efektywności pracy oraz daje możliwość skutecznego pomiaru i oceny pracy przedsiębiorstwa. Dla firmy oznacza to
redukcję kosztów związanych ze stratami magazynowymi oraz zwiększenie liczby operacji logistycznych przy jednoczesnym skróceniu czasu realizacji.
Kilka faktów
W nowoczesnym przemyśle dominują rozwiązania związane z filozofią przemysłu 4.0, opartą na cyfrowej integracji wielu niezależnych do tej pory firm, centrów produkcyjnych, logistycznych, dostawców i odbiorców związanych zależnymi łańcuchami dostaw. Wsparciem dla uczestników tego systemu jest Internet rzeczy (IoT) oraz fakt, że wszystkie informacje są zbierane i dostarczane na bieżąco.
Cyfryzacja i automatyzacja obejmują pełny proces realizacji wyrobu – od konfiguracji i klienta końcowego, przez ofertowanie, planowanie produkcji, potwierdzanie terminów dostaw, po magazynowanie i dostawę. W proces ten wchodzi również obsługa posprzedażowa, czyli naprawy gwarancyjne, pogwarancyjne, serwisy i reklamacje. Takie holistyczne podejście do zbierania informacji wspiera menedżerów w obrębie przekrojowej i inteligentnej analityki biznesowej, obejmującej analizę Pareto, drill-down, prognozowanie czy predykcję zjawisk negatywnych.
Według raportu Zyro z lutego 2022 r., ponad 35 proc. firm wykorzystuje sztuczną inteligencję w jakiejś formie, a niemal 85 proc. firm klasyfikuje inwestycje w sztuczną inteligencję jako swój priorytet strategiczny.