Europejski Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy 2022 (24-28.10.2022)

Organizowany rokrocznie w październiku (w 43. tygodniu kalendarzowym) Europejski Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy jest punktem kulminacyjnym każdej kampanii z cyklu „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy”. Obejmuje on setki wydarzeń propagujących tę tematykę na terenie całej UE i poza UE i stanowi dodatkowy bodziec do przekazywania relacji medialnych, dzięki czemu stwarza doskonałą okazję do zaangażowania się w kampanię.

Od 24 do 28 października 2022 r. trwa tegoroczny Europejski Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, w ramach którego w całej Europie odbywają się setki wydarzeń podnoszących świadomość w zakresie problemów mięśniowo-szkieletowych związanych z pracą.

Specjalne emisje filmów, wydarzenia w mediach społecznościowych, konferencje, wystawy, konkursy i szkolenia to tylko niektóre działania organizowane w ramach europejskiego tygodnia. Jeżeli masz pomysł na działanie poszerzające wiedzę lub chcesz przystąpić do realizacji bardziej długoterminowego projektu na rzecz bezpieczeństwa i zdrowia związanych z kampanią „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie”, Europejski Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy może stanowić doskonałą okazję do odpowiedniego zaprezentowania danego działania.

Poszczególne Europejskie Tygodnie organizowane przez EU-OSHA i jej partnerów są poświęcone określonym zagadnieniom związanym z tematyką kampanii i mają na celu zwiększanie wiedzy na temat znaczenia aktywnego, opartego na uczestnictwie zarządzania problematyką bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy.

Dodatkowe informacje na temat wydarzeń organizowanych w trakcie Europejskiego Tygodnia w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania/siedziby można uzyskać od odpowiedniego krajowego punku centralnego – taki punkt może również służyć wsparciem przy organizacji takiego wydarzenia.

Co się dzieje w tym czasie w Polsce?

  1. We współpracy z EU-OSHA 27 października 2022 r. w Warszawie organizujemy konferencję pn. „Problemy zdrowotne i niepełnosprawność a praca”. Zapraszamy do udziału stacjonarnego lub śledzenia jej w naszych mediach społecznościowych (https://tiny.pl/78pmz).
  2. Od poniedziałku w ponad 70 placówkach medycznych w całej Polsce zobaczycie spot upowszechniający profilaktykę problemów mięśniowo-szkieletowych.
  3. Miesięcznik „Bezpieczeństwo Pracy. Nauka i Praktyka” w październiku rozpoczął cykl publikacji opisujących rozwiązania nagrodzone w Europejskim Konkursie Dobrych Praktyk, dotyczące ograniczania ryzyka zaburzeń mięśniowo-szkieletowych.
  4. Przez cały tydzień na stronie https://www.facebook.com/dzwigajzglowa spotkacie znanego bohatera filmów dot. bhp – Napo – który będzie się starał dźwigać z głową

Zachęcamy do uczestnictwa!

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie polskiego organizatora!  

Źródło: Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy | agencja Unii Europejskiej, ZUS