11
wrzesień
W świecie dynamicznych zmian ogromną rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej organizacji odgrywają m.in. innowacje, wykorzystanie nowoczesnych technologii i umiejętność szybkiego dostosowywania się do realiów rynkowych i społecznych. Skąd pozyskać środki na budowanie takiej przewagi, z inicjatywy Związku Pracodawców Polska Miedź, opowiedzą eksperci państwowych i samorządowych instytucji podczas konferencji „Finanse i narzędzia rozwoju innowacyjnych przedsiębiorców”. Konferencja odbędzie się w najbliższą środę 22 marca w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz KGHM Polska Miedź S.A.
Jesteście pracodawcami i myślicie o rozwoju swoich organizacji ? Macie już pomysł na innowacyjne przedsięwzięcia, a może wciąż szukacie inspiracji? Zastanawiacie się, skąd wziąć pieniądze na inwestycje i gdzie szukać wsparcia? Koniecznie przyjdźcie na konferencję „Finanse i narzędzia rozwoju innowacyjnych przedsiębiorców” organizowaną przez Związek Pracodawców Polska Miedź i Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną w najbliższą środę 22 marca, w godzinach 10.00-13.30, w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
Świat nie stoi w miejscu, rzeczywistość, także biznesowa zmienia się w błyskawicznym tempie. Ambitnych liderów nie powinno zaspakajać jedynie nadążanie za innymi, oni wyprzedzają konkurencję, myślą perspektywicznie i odważnie. Jestem przekonany, że w naszym regionie jest wielu takich liderów, z pewnością spotkamy ich na naszej konferencji, podczas której w gronie zaproszonych ekspertów rozmawiać będziemy jak sfinansować rozwój naszych organizacji. Gospodarczy rozwój regionu to nasza wspólna sprawa i odpowiedzialność, dzięki rozwojowi zapewnimy miejsca pracy dla przyszłych pokoleń. Chcemy zachęcić do sięgania po zewnętrzne środki i ułatwiać zdobycie potrzebnej wiedzy z pierwszej ręki. Dlatego zaprosiliśmy na naszą konferencję ekspertów ważnych instytucji wspierających taki rozwój – wyjaśnia Piotr Karwan, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.
Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG), Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 (FEDS) i inne programy wsparcia mają pozytywny wpływ na rozwój przedsiębiorstw oraz poprawę ich konkurencyjności na rynku lokalnym i zagranicznym. Dzięki skorzystaniu z zewnętrznych źródeł finansowania firma może zakupić na przykład nowy sprzęt usprawniający produkcję, zastosować innowacyjne technologie czy zorganizować szkolenia dla pracowników. Jest to również szansa na wzmocnienie i rozwój firm dotkniętych światowym kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią COVID-19 oraz wojną w Ukrainie.
Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest otwarta na lokalny biznes. Walczymy z mitem, że strefy są wyłącznie dla dużych, zagranicznych podmiotów. Spotykamy się z przedsiębiorcami w różnych miejscowościach, nie tylko tych, gdzie są ulokowane nasze podstrefy. Mówimy o możliwych ulgach podatkowych, łatwiejszych warunkach uzyskania zwolnienia podatkowego, czy możliwościach realizowania inwestycji na dowolnej nieruchomości. Przekonujemy, że mamy znakomitą ofertę także dla polskich, średnich i małych firm. Najlepiej świadczy o tym fakt, że takich inwestorów w LSSE systematycznie przybywa – podkreśla Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, współorganizatora konferencji.
Podczas konferencji w Legnicy poznać będzie można szczegóły najnowszych instrumentów wspierających rozwój. Opowiedzą o nich przedstawiciele: Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej oraz PKO Bank Polski i Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Legnicy.
Zagłębie Miedziowe to prężnie rozwijający się gospodarczo region, ogromny wpływ na to z pewnością ma KGHM PM S.A. Dziś siła gospodarcza naszej małej Ojczyzny wynika głównie z zasobów naturalnych, jakie skrywa ziemia, ale już dziś należy szukać nowych dróg rozwoju innych gałęzi gospodarki, należy do tego wykorzystać m.in. środki na innowacje i rozwój, o których mówić będziemy na naszej konferencji. Serdecznie dziękuję Ministerstwu Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Zarządowi KGHM Polska Miedź S.A. za objęcie patronatem naszego wydarzenia. Liczymy na obecność wielu zaproszonych menedżerów, samorządowców i polityków, w gronie których 22 marca będziemy rozmawiać o perspektywach rozwojowych dla naszej gospodarki – zaprasza Piotr Karwan, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.
Spotkanie jest bezpłatne. Organizatorzy proszą o zgłoszenie udziału do dnia 22 marca poprzez formularz: https://forms.gle/8P1eVL5hqDx1RB6i8
Więcej o Konferencji: https://pracodawcy.pl/finanse-i-narzedzia-rozwoju…/
Najnowsze wpisy
10
wrzesień