W dniu 18 listopada 2017 roku w Centrum Konferencyjnym Letia Business Center w Legnicy odbyły się II Indywidualne Mistrzostwa Szachowe o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź.

Zmagania szachistów w ramach Barbórkowego Turnieju Szachowego, zorganizowane przez Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Klub Szachowy „Miedź” w Legnicy, pod ideą „Szachy łączą pokolenia”, toczyły się w dwóch kategoriach:

I kategoria: Pracownicy KGHM Polska Miedź SA, spółek Grupy Kapitałowej KGHM i podmiotów zrzeszonych w Związku Pracodawców Polska Miedź oraz emeryci z tych firm;

II kategoria: Dzieci w wieku 7-12 lat (open).

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, zagrano 7 rund, tempo gry wynosiło 15 min na partię dla zawodnika, zgodnie z przepisami gry FIDE. W turnieju udział wzięło 27 zawodników w każdej z kategorii, łącznie 54 zawodników.

Turniej przebiegał w miłej, przyjacielskiej i sportowej atmosferze, a zwieńczeniem wydarzenia było wręczenie pamiątkowych pucharów oraz nagród rzeczowych.

Galeria zdjęć z turnieju wkrótce będzie dostępna tutaj.

 

 

 

Wyniki:

W I kategorii zwycięzcą został Jakub Hajnrych z ZG POLKOWICE-SIEROSZOWICE KGHM PM SA (6,5pkt), drugi był Zbigniew Jach – Mercus Logistyka Sp. z o.o. (5,5pkt), a trzecie miejsce zajął Bartłomiej Izbiński z KGHM ZANAM S.A. (5,5pkt).

 

 

 

 

W kategorii Dzieci w wieku 7-12 lat zwyciężył Bartłomiej Róg (6,5pkt), drugie miejsce zajął Oskar Perek (6,0pkt), a trzeci był Marek Lasok (5,5pkt).

 

 

Szczególowe wyniki w I kategorii (dorośli): http://chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_6538/results.html?l=pl&tb=10_

Z powodu uszkodzenia pliku turniejowego z kategorii „dzieci do lat 12” i braku możliwości jego publikacji, umieszczamy poniżej klasyfikację tej kategorii, odwzorowaną ze zdjęcia:

pkt
1 II Róg, Bartłomiej 1800 DZSzach 2007 6,5
2 II Perek, Oskar 1800 KSz GAMBIT MDK Świdnica 2007 6,0
3 II Lasok, Marek 1800 KSz Miedź Legnica 2006 5,5
4 II Grzebieniowski, Michał 1800  MOK Głogów 2008 5,0
5 II Eigner, Jerzy 1800 KSz Miedź Legnica 2005 4,5
6 III Karaszewski, Gabriel 1600 KSz Miedź Legnica 2011 4,5
7 III Twardziak, Jerzy 1600 DZSzach 2006 4,5
8 II Komendecki, Antoni 1800 KSz Miedź Legnica 2009 4,0
9 IV Komendecki, Grzegorz 1400 KSz Miedź Legnica 2010 4,0
10 IV Miklosz, Krzysztof 1400 KSz Miedź Legnica 2007 4,0
11 III Dziewiatowski, Mateusz 1600 KSz Miedź Legnica 2007 4,0
12 Barankiewicz, Adrian 1000 4,0
13 III Mydłowski, Krzysztof 1600 UKS SZACH-MAT Przemków 2006 3,5
14 IV Mydłowski, Aleksander 1400 UKS SZACH-MAT Przemków 2009 3,5
15 Bobela, Jacek 1000 2011 3,5
16 IV Miklosz, Małgorzata 1250 KSz Miedź Legnica 2009 3,0
17 IV Izbiński, Wojciech 1400 KSz Miedź Legnica 2007 3,0
18 IV Kurek, Aleksander 1400 2009 3,0
19 III Garbaczewska, Pola 1400 KSz Miedź Legnica 2006 3,0
20 Kalinowski, Aleksander 1000 2009 3,0
21 Tatys, Barbara 1000 3,0
22 Tatys, Franciszek 1000 3,0
23 Bobela, Maciej 1000 2009 2,0
24 IV Wilkomirska, Joanna 1250 KSz Miedź Legnica 2008 2,0
25 Barankiewicz, Oliwier 1000 2,0
26 Urban, Bartłomiej 1000 2,0
27 Gryz, Wiktor 1000 2,0

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach szachowych organizowanych przez Związek Pracodawców Polska Miedź.

 

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pana Ryszarda Jaśkowskiego, Prezesa Zarządu Klub Szachowy „Miedź” w Legnicy, oraz Pana Piotra Kowalaka, Dyrektora Klubu – Sędziego Głównego Turnieju.

 

Zdjęcia oraz szczegółowe wyniki umieszczamy dzięki uprzejmości K.Sz. Miedź w Legnicy.