Nominowani 13 edycji Konkursu Dolnośląski Gryf Nagroda Gospodarcza

24 firmy2d8edb28c6792cb00bf850749758d146_l i samorządy spośród blisko 150 zgłoszeń znalazło się w finale 13. edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” – organizowanego przez Zachodnią Izbę Gospodarczą, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, wspólnie z Partnerem Merytorycznym: firmą PwC i Mecenasem Konkursu: mBank SA.
30 września 2016 roku na specjalnej konferencji prasowej w Centrum Biznesowo Konferencyjnym Zachodniej Izby Gospodarczej we Wrocławiu Organizatorzy Konkursu wraz z Członkami Kapituły ogłosili listę nominowanych do statuetek „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” – jednego z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wyróżnień biznesowo-gospodarczych na Dolnym Śląsku.
Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu, na którym poznamy laureatów 13. edycji, nastąpi podczas Wielkiej Gali Biznesu dnia 17 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu –wydarzenia rokrocznie przyciągającego najważniejsze osobistości Wrocławia oraz Dolnego Śląska.
W konferencji prasowej poprowadzonej przez Elizę Greber – Wiceprezes Zarządu Zachodniej Izby Gospodarczej udział wzięli:
–  Prof. dr hab. Andrzej Kaleta – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Przewodniczący Kapituły Konkursu;
–  Rafał Kociszewski – Przedstawiciel Mecenasa Konkursu, Członek Kapituły Konkursu, Dyrektor Oddziału Korporacyjnego mBank we Wrocławiu;
–  Prof. dr hab. Marian Noga – Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem WSB we Wrocławiu, Członek Kapituły Konkursu;
–  Bogdan Kuźba – Dyrektor Oddziału KGHM Polska Miedź S.A. Zakłady Wzbogacania Rud, Członek Kapituły Konkursu;
–  Marcin Sawicki – Dyrektor PWC, przedstawiciel Patrona Merytorycznego Konkursu;
–  Michał Góralski – Dyrektor Oddziału Regionalnego Grupy PZU we Wrocławiu, Wiceprzewodniczący Rady ZIG;
–  Marcin Białkowski – Wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź , Wiceprzewodniczący Rady ZIG;
–  Marek Pasztetnik – Prezes Zarządu ZIG, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu;
Po raz drugi uczestnicy Konkursu mieli możliwość nadsyłania ankiet zgłoszeniowych w dwóch wersjach: elektronicznej oraz papierowej. Tym razem Organizatorzy przewidzieli 8 kategorii konkursowych, w tym dwie nowe: Nagrodę dla Ambasadora Dolnego Śląska skierowaną do firm i instytucji, które swoimi działaniami przyczyniają do promocji Dolnego Śląska poza granicami regionu i kraju i Nagrodę dla Pioniera wieku cyfrowego – przewidzianą dla przedsiębiorstw, które dokonały przejścia z epoki postindustrialnej w epoką cyfrową.

Jednocześnie jak zauważył Marek Pasztetnik – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu ponownie największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria: Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/ rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw. W tej kategorii łącznie napłynęło aż 48 ankietnajwięcej w dotychczasowej historii Konkursu.

Po podsumowaniu dokonanego przez Marka Pasztetnika – Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Konkursu pozostali uczestnicy konferencji przeszli do ogłoszenia nominowanych w każdej z kategorii.
Prof. dr hab. Andrzej Kaleta – Przewodniczący Kapituły Konkursu przedstawił nominowane samorządy w kategorii: Nagroda dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy
z biznesem:

 1. GMINA KOBIERZYCE
 2. GMINA MIEJSKA BOLESŁAWIEC
 3. GMINA TRZEBNICA
 4. POWIAT WROCŁAWSKI

Rafał Kociszewski – Przedstawiciel Mecenasa Konkursu, Członek Kapituły Konkursu, Dyrektor Oddziału Korporacyjnego mBank we Wrocławiu zaprezentował z kolei nominowanych w kategorii: Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw:

 1. SITECH SP. Z O.O.
 2. THT PRODUKCJA OPAKOWAŃ PRZEMYSŁOWYCH SP. Z O.O.
 3. ECKERT AS SP. Z O.O.

Prof. dr hab. Marian Noga – Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem WSB we Wrocławiu, Członek Kapituły Konkursuprzedstawił nominowane firmyw kategorii: Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw:

 1. INNOVATIVE SERVICES ADAM STACHOWSKI
 2. NAVITEL SP. Z O.O.
 3. ZIETA PROZESSDESIGN SP. Z O.O.

Bogdan Kuźba – Dyrektor Oddziału KGHM Polska Miedź S.A. Zakłady Wzbogacania Rud, Członek Kapituły Konkursu przedstawił z kolei nominowanych w kategorii: Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy:

 1. PASOL – PACO SP. Z O.O.
 2. PGF URTICA  SP. Z O.O.
 3. SITECH SP. Z O.O.
 4. WIELOBRANŻOWA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA ARTE

Nastepnie Rafał Kociszewski – Przedstawiciel Mecenasa Konkursu, Członek Kapituły Konkursu, Dyrektor Oddziału Korporacyjnego mBank we Wrocławiu ponownie zaprezentował nominowanych, lecz tym razem w kategorii: Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego:

 1. DASH DOT CREATIONS SP. Z O.O. SP. K.
 2. SELLY SHOP
 3. SENTE SYSTEMY INFORMATYCZNE SP. Z O.O.
 4. ZIETA PROZESSDESIGN SP. Z O.O.

Prof. dr hab. Marian Noga – Dyrektor Instytutu Współpracy z Biznesem WSB we Wrocławiu, Członek Kapituły Konkursu omówił zaś nominowanych  w kategorii: Nagroda dla Ambasadora Dolnego Śląska:

 1. ŚNIEŻKA INVEST SP. Z O.O.
 2. ZAKŁADY CERAMICZNE BOLESŁAWIEC SP. Z O.O.
 3. ECKERT AS SP. Z O.O.

Bogdan Kuźba – Dyrektor Oddziału KGHM Polska Miedź S.A. Zakłady Wzbogacania Rud, Członek Kapituły Konkursu opowiedział o nominowanych w kategorii: Nagroda Dolnośląski Produkt Roku:

 1. KENDROMED SP. Z O.O.
 2. UZDROWISKO KŁODZKIE SA – GRUPA PGU
 3. NESTMEDIC SP. Z O.O.

Na koniec prezentacji nominowanych samorządów i firm Przewodniczący Kapituły – Prof. dr hab. Andrzej Kaleta wyjaśnił powody, dla których nie ogłoszono nominowanych  w kategorii: Nagroda za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska, jako żeCzłonkowie Kapituły postanowili w tym roku wybrać tylko jedną nominowaną firmę/laureata, który otrzyma statuetkę Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza. O tym, kto został wyróżniony w tej kategorii dowiemy się dopiero na Wielkiej Gali Biznesu dnia 17 października.

Podsumowując dzisiejszą konferencję prasową głos zabrali: Marcin Sawicki – Dyrektor PWC, przedstawiciel Patrona Merytorycznego Konkursu, Michał Góralski – Dyrektor Oddziału Regionalnego Grupy PZU we Wrocławiu, Wiceprzewodniczący Rady ZIG oraz Marcin Białkowski – Wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź, Wiceprzewodniczący Rady ZIG.

Marcin SawickiDyrektor PWC, przedstawiciel Patrona Merytorycznego Konkursu powiedział: „Dziękujemy organizatorom oraz Kapitule Konkursu za zaufanie, jakim po raz kolejnym nas obdarzono. Nasza praca, jako Partnera Merytorycznego, polega na bieżącym wsparciu organizatorów i Kapituły Konkursu. Na etapie planowania kolejnej edycji proponujemy nowe kategorie odpowiadające na najnowsze trendy i wyzwania – jest do dla nas nie lada wyzwanie i przyznam się Państwu, że zawsze zastanawiamy się, czy nowe kategorie chwycą. W tym roku, widząc zgłoszenia w kategoriach: Ambasador Dolnego Śląska oraz Pionier wieku cyfrowego odetchnęliśmy z ulgą. Zgłoszenia były niezwykle interesujące, analizując je byliśmy pod wrażeniem tego, jak innowacyjny i digital potrafi być dolnośląski biznes. Po raz kolejny też uświadomiliśmy sobie, jak wiele firm, swoją podstawową działalnością, promuje Dolny Śląsk jako miejsce dobre do robienia biznesu.
W drugim etapie naszych prac generujemy raporty ze zgłoszeniami i staramy się je wstępnie zweryfikować, aby ułatwić prace Kapitule. Gdybyśmy mieli w trzech słowach podsumować tegoroczne zgłoszenia, to chcielibyśmy podkreślić, że były one mocne jakościowo, innowacyjne oraz promujące Dolny Śląsk. Z tego co wiemy, jest to cel Organizatorów, aby tego typu cechy przedsiębiorstw promować poprzez przyznawanie Nagrody „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” – jesteśmy pewni, że ten cel udało się w tej edycji osiągnąć”.
Michał Góralski – Dyrektor Oddziału Regionalnego Grupy PZU we Wrocławiu, Wiceprzewodniczący Rady ZIG: „W imieniu PZU i swoim gratuluję wszystkim nominowanym podmiotom. Już na tym etapie jest to niewątpliwe wyróżnienie. Przy okazji chciałbym powiedzieć kilka słów o zaangażowaniu PZU. Konkurs „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” jest z pewnością jedną z wizytówek naszego regionu. PZU jest Patronem Konkursu od wielu lat i jesteśmy z tego dumni. Jest to jeden z wielu przykładów, że nie interesują nas wyłącznie ogólnokrajowe projekty. Nasze aktywności sponsoringowe i prewencyjne na rzecz biznesu, bezpieczeństwa i zdrowia są cegiełkami, które dorzucamy do umacniania lokalnej społeczności i gospodarki regionalnej. Odnajdujemy satysfakcję w tych działaniach, ponieważ dzięki nim możemy być bliżej naszych klientów i partnerów. Staramy się być tam gdzie jesteśmy potrzebni i gdzie możemy pomóc. W imieniu PZU dziękuję Kapitule, Partnerowi Merytorycznemu oraz Organizatorom Konkursu”.

Marcin Białkowski – Wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź, Wiceprzewodniczący Rady ZIG: „Uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu, na którym poznamy tych, którzy z rąk Kapituły Konkursu otrzymają statuetki „Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza” nastąpi podczas Wielkiej Gali Biznesu dnia 17 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. To coroczne święto dolnośląskiego biznesu, które rok temu zgromadziło blisko 1000 znamienitych gości,którzy mieli przyjemność wysłuchać specjalnego koncertu zagranego przez Orkiestrę Narodowego Forum Muzyki. W tym roku gości naszej Gali czekają pewne niespodzianki. Nie chcę ich jeszcze Państwu zdradzać, ale zapewniam, że po raz kolejny warto będzie przybyć na Galę, by wspólnie uczestniczyć w naszym wydarzeniu – jednym z największych i najbardziej prestiżowych na Dolnym Śląsku. Zwłaszcza że Narodowe Forum Muzyki to kompleks, którego nazwa mówi sama za siebie, a na jego scenie grali już najwięksi kompozytorzy i artyści świata. Dlatego, dla nas Organizatorów Konkursu, to zaszczyt móc przedstawiać sukcesy dolnośląskich firm i samorządów w takim uznanym miejscu”.

Zapraszamy więc na wszystkich na Wielką Galę Biznesu, na której już niebawem poznamy laureatów 13. edycji Konkursu – najlepsze samorządy oraz firmy na Dolnym Śląsku.