ROZWIJAJ KOMPETENCJE Z NAMI

W czerwcu zaplanowaliśmy wiele ciekawych spotkań wspierających rozwój kompetencji managerskich. Mowa będzie m.in. o zarządzaniu projektami eventowymi, zmianach w Polskim Ładzie, etyce w Przemyśle 4.0. Zapraszamy Was także na śniadanie biznesowe. Już 2 czerwca wspólnie zastanowimy się nad znaczeniem mediacji pracowniczych w rozwiązywaniu sporów. Oto szczegóły naszych propozycji.

1 i 2 CZERWCA, GODZ. 8:00 – 15:00, CENTRUM SZKUTNIK, OBORA/K.LUBINA

„EVENT MANAGER — PLANOWANIE, ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE PROJEKTEM EVENTOWYM”.

Podczas szkolenia omawiane będą najważniejsze zagadnienia dotyczące branży eventowej. Etapy organizacji wydarzenia oraz zagadnienia prawne i kwestie bezpieczeństwa uczestników. Jako uczestnik szkolenia poznasz także znaczenie event marketingu w strategii firm, nowe rozwiązania i technologie stosowane podczas wydarzeń, a także wykonasz wiele zadań warsztatowych, które pobudzą Cię do własnej analizy i dyskusji.

Szkolenie skierowane jest zarówno do osób początkujących, chcących pracować przy organizacji eventów, jak i tych, które chcą uporządkować swoją wiedzę i otrzymać odpowiedzi na nurtujące je pytania. Szkolenie jest chętnie wybierane przez przedstawicieli korporacji i instytucji państwowych planujących organizować mniejsze wydarzenia samodzielnie, a przy większych umiejętnie współpracować z pracownikami agencji.

1 CZERWCA, GODZ. 12:00 – 14.00, HOTEL SKARBEK W LUBINIE

EFEKTYWNOŚĆ OSOBISTA”.

Elżbieta Dunaj, opiekun merytoryczny Programu Mentoringowego, zaprasza wszystkich mentees biorących udział w programie na dedykowany warsztat.

Mowa będzie o:

  • wyznaczaniu celów,
  • technikach ustalania priorytetów,
  • metodach planowania i zarządzania czasem,
  • najczęstszych pułapkach czasowych,
  • narzędziach organizowania pracy,
  • realizacji celów.

W godzinach 14:00 – 15:00 planowane jest spotkanie mentorów. 

2 CZERWCA, GODZ. 10:00 – 12:30,  CENTRUM KULTURY MUZA W LUBINIE

ŚNIADANIE BIZNESOWE nt. „MEDIACJE PRACOWNICZE JAKO ALTERNATYWNE METODY ROZWIĄZYWANIA SPORÓW, OPARTE NA WOLI POLUBOWNEGO POROZUMIENIA”.

Podczas spotkania zostaną omówione następujące zagadnienia:

  • mediacje w sprawach z zakresu prawa pracy,
  • sposoby wykorzystania mediacji w trudnych sytuacjach pracowniczych w firmie,
  • opór przed mediacją – przyczyny,
  • projekt mediacji zespołowej w przedsiębiorstwie.

 Spotkanie poprowadzi praktyk Magdalena Cetera —od 2006 roku mediator stały ds. cywilnych przy Sądach Okręgowych we Wrocławiu, Legnicy i Opolu. Od 2005 roku prowadzi Kancelarię Mediacyjną. Posiada piętnastoletnie doświadczenie w zakresie mediacji sądowych i pozasądowych głównie w sprawach gospodarczych, cywilnych i prawa pracy. Prowadzi specjalistyczne szkolenia i warsztaty z mediacji i umiejętności miękkich. Obecnie współautorka i wykładowca Studium Podyplomowego Zawodu Mediatora na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego, wykładowca na Podyplomowych studiach menadżerskich dla samorządowców MBA przy Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.

Zapraszamy do dyskusji podczas spotkania. Udział jest bezpłatny.

Prosimy o zapisywanie się poprzez formularz.

https://forms.gle/hjmBrsfMzznJm2Hs8

7 LUB 8 CZERWCA (TERMIN DO WYBORU), GODZ. 9:00 – 15:00, CENTRUM SZKUTNIK, OBORA/K. LUBINA

Praktyczne szkolenie nt. „NOWELIZACJA POLSKIEGO ŁADU”.

Zakres tematyczny szkolenia: 

  1. Nowelizacja Polskiego Ładu
  2. a) Kwota wolna od podatku, drugi próg podatkowy i nowe stawki podatku PIT,
  3. b) Uchylenie ulgi dla klasy średniej oraz wprowadzenie tzw. hipotetycznego podatku należnego,
  4. c) Likwidacja podwójnego obliczania zaliczek miesięcznych na PIT,
  5. d) Nowe zasady dotyczące składania PIT-2,
  6. e) Zmiana zasad rozliczania osób samotnie wychowujących dzieci,
  7. f) Aktualizacja nowego ładu a rozliczenie roczne,
  8. g) Częściowe odliczenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców,
  9. h) Możliwość zmiany formy opodatkowania w trakcie i po zakończeniu 2022 roku,
  10. i) Przesunięcie terminów na przesyłanie JPK w CIT, PIT,
  11. j) Zmiany w zakresie oskładkowania komplementariuszy w spółkach komandytowo-akcyjnych oraz doprecyzowanie przepisów o objęciu oskładkowaniem prokurentów,
  12. k) Pozostałe zmiany.
  13. Koniec stanu epidemii i jego wpływ na obowiązki podatkowe.
  14. Podatkowe rozliczenie wsparcia dla uchodźców.
  15. Grupa VAT od 1 lipca 2022 r.

Szkolenie poprowadzi praktyk — Bartłomiej Chałupiński, licencjonowany doradca podatkowy, prawnik. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studia podyplomowe na kierunku Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Obecnie kieruje wewnętrznym działem podatkowym w jednej z największych polskich firm z branży gier komputerowych oraz prowadzi indywidualną praktykę podatkową. 

14 CZERWCA, GODZ. 09:00 – 13:30 HOTEL SKARBEK W LUBINIE

Warsztaty dla kadry menadżerskiej pt. „JAK SKUTECZNIE WDROŻYĆ ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I ZARZĄDZAĆ CZYNNIKAMI ESG”.

 W programie warsztatów:

  1. Idea zrównoważonego rozwoju a kwestie ESG.
  2. Obowiązki prawne związane z ESG i zrównoważonym rozwojem.
  3. Projektowanie zrównoważonego rozwoju w zgodzie z czynnikami ESG.
  4. Standardy i certyfikaty związane ze zrównoważonym rozwojem.
  5. Raportowanie ESG – krok po kroku.
  6. Warsztaty (SDG – misja/wizja/wartości/KPI  – wskaźniki ESG).

Warsztaty poprowadzą:

Agnieszka Skorupińska

Adwokat z piętnastoletnim doświadczeniem zawodowym. Partner i Liderem Praktyki Prawa Ochrony Środowiska, w Departamencie Energetyki i Projektów Infrastrukturalnych w kancelarii CMS oraz koordynator zespołu ds. ESG w CEE i Polsce. Specjalizuje się w polskim i unijnym prawie ochrony środowiska oraz zasobów naturalnych. Wspiera także firmy w zakresie ESG, w tym wymogów raportowych, sporządzania raportów zrównoważonego rozwoju, audytów ESG.

Mikołaj Potocki

Business Unit Manager w Bureau Veritas Polska. Od 2017 roku współtworzy dział Sustainability i odpowiada za jego rozwój. Posiada wiedzę i doświadczenie związane z funkcjonowaniem systemów certyfikacji w różnych sektorach gospodarki. Specjalizuje się w obszarze zmian klimatycznych, ochronie środowiska i odpowiedzialności społecznej biznesu (audyty ESG, ślad węglowy, LCA, EPD, zrównoważone łańcuchy dostaw).

W czerwcu zapraszamy także na spotkanie w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0 poświęcone aspektom etycznym związanym z nowoczesnymi technologiami.

21 CZERWCA, GODZ. 10 -11.30, PLATFORMA ZOOM

Webinar pt. „ETYKA W PRZEMYŚLE 4.0”.

Wspólnie z dr Maciejem Chojnowskim poszukamy odpowiedzi na pytania, jaka jest rola etyki w cyfrowym świecie i jakie zasady powinny obowiązywać przy kształtowaniu polityki rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce.

14 CZERWCA
Webinar pt. „CO POZA ZBIOREM ZASAD? SZERSZE SPOJRZENIE NA ETYKĘ AI. KONTEKSTY, PODEJŚCIA, RYZYKA”, organizowany przez naszego partnera Centrum Etyki Technologii Instytutu Humanites.

23 CZERWCA , GODZ. 10:00 – 14:00, CENTRUM SZKUTNIK, OBORA/K LUBINA

KONFERENCJA PN. „RÓŻNORODNOŚĆ – PRZEMYŚLANA STRATEGIA, CZY ZBĘDNE ZAMIESZANIE?”

Konferencja ma formułę otwartą. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak wykorzystać ideę różnorodności dla zbudowania kultury organizacyjnej przyjaznej i otwartej dla różnych pracowników, a tym samy bardziej efektywnej i sprzyjającej innowacyjności, to spotkanie jest dla Ciebie. Zapraszamy firmy członkowskie Związku Pracodawców Polska Miedź, przedsiębiorców, managerów, pracowników działów HR, samorządowców, organizacje pozarządowe. Wszystkich zainteresowanych tematyką efektywności współdziałania zespołów złożonych z osób różnych narodów, kultur, pokoleń, płci.

28-29 CZERWCA

Zapraszamy na kolejne szkolenie „FINANSE DLA NIEFINANSISTÓW” prowadzone przez niezwykle przez Was cenionego prof. Bartłomieja Nitę.

Szczegółowe informacje na temat szkoleń i warsztatów uzyskacie pod adresem: szkolenia@pracodawcy.pl lub stelmach@pracodawcy.pl. Zapraszamy także do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych. O rekrutacji będziemy informować na bieżąco.