05
grudzień
W związku ze zmieniającą się sytuacją na rynku pracy, nowymi wyzwaniami w zakresie rekrutacji i konieczności szybkiego przygotowywania pracowników do podejmowania nowych zadań zawodowych warto się przyjrzeć możliwościom, jakie daje Ustawa o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji, uchwalona przez Sejm RP 22 grudnia 2015 r. i przyjęta przez Senat 24 grudnia 2015 r. -weszła w życie 15 stycznia 2016 r wprowadzając pojęcie certyfikowanych kwalifikacji rynkowych.
Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr w Lubinie zapraszają na seminarium:
ZINTEGROWANY SYSTEM KWALIFIKACJI – SZANSE I WYZWANIA DLA PRACODAWCY
seminarium odbędzie się 26 kwietnia 2018r. od godziny 9.00 do ok. 16.00 w Lubinie, w siedzibie Miedziowego Centrum Kształcenia Kadr – ul. M. Skłodowskiej – Curie 84.
Spotkanie poprowadzi pani dr Kamila Pawłowska – ekspert ds. uczenia się z Instytutu Badań Edukacyjnych. Uczestnicy spotkania dowiedzą się:
Od przeszło dwóch lat wdrażamy ZSK w Polsce. Warto poznać zagadnienia, aby móc aktywnie kreować własną rzeczywistość biznesową i rynek pracy, na którym się funkcjonuje.
Proponowany program spotkania:
Kwalifikacje rynkowe są tym, co jest konieczne przy wykonywaniu zadań zawodowych na określonym stanowisku, a czego uczymy się poza szkołą i uczelnią ( np. w ramach kursów, szkoleń zewnętrznych lub wewnętrznych). Kwalifikacje rynkowe są definiowane i określane przez zainteresowane gremia (np. przedstawicieli branż, pracodawców) i na ich wniosek wprowadzane do ogólnopolskiego rejestru. Zewnętrzna certyfikacja opisanych wcześniej kwalifikacji pozwala zmniejszyć ryzyko związane z rekrutacją pracownika na stanowisko oraz skrócić okres wdrażania do pracy. Kwalifikacje rynkowe mogą być dla pracodawcy narzędziem szybkiego i dopasowanego do rzeczywistych potrzeb kształtowania umiejętności i kompetencji swojej kadry. (Słownik Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, zawierający terminy, które – w toku prac nad ramami kwalifikacji w Polsce – wypracowano wspólnie z partnerami społecznymi. To wspólne, jednolite słownictwo umożliwia porozumiewanie się przedstawicieli różnych środowisk w sprawach dotyczących systemu kwalifikacji.)
Udział w seminarium jest bezpłatny. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Proszę o potwierdzanie uczestnictwa w seminarium do 20 kwietnia br.
Najnowsze wpisy