Sieć Firm Przyszłości PFR: Postaw na rozwój i zwiększ możliwości! Wsparcie dla firm w pracach nad wnioskiem dotacyjnym.

 

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło zostały zmiany dotyczące terminów i dokumentacji w konkursach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG). Polski Fundusz rozwoju przygotował informacje o tym, co uległo zmianie oraz o wsparciu firm w przygotowaniu wniosku dotacyjnego. Co nowego w FENG? Zmiany dotyczące terminów w pierwszym naborze i modelu finansowym! Z początkiem lutego 2023 roku ruszyły pierwsze konkursy w ramach Priorytetu 1. „Wsparcie przedsiębiorstw” działanie 1.1 Ścieżka SMART. Doszło do zmian w pierwszym naborze! W dniu 30.03.2023 r. został wydłużony pierwszy nabór do 9 maja 2023 r. do godz. 16.00 oraz została zamieszczona zaktualizowana wersja Modelu Finansowego wraz z Instrukcją jego wypełniania. Więcej o zmianach na dedykowanych komunikatach:

Pracujesz nad wnioskiem dotacyjnym lub rozważasz jego przygotowanie? Skorzystaj ze wsparcia, które PFR przygotował w formie:

  • Bezpłatnego kursu online „Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki”, zapisy pod linkiem,
  • Materiałów z cyklu spotkań online w ramach „InfoWeek Grupy PFR: Przygotuj firmę na pozyskanie dotacji w ramach ścieżki SMART”, marzec 2023, dostępne pod linkiem,
  • Praktycznych warsztatów komercyjnych: „Architekt projektów B+R” i „Finansowanie projektów B+R ”, więcej informacji pod linkiem.

Planowanie projektów B+R oraz wniosków dotacyjnych ze ścieżki SMART – poznaj ofertę warsztatową PFR Praktyczne warsztaty, które pozwolą przygotować Ciebie i organizację do zarządzania projektami B+R: od przygotowania wkładu merytorycznego w zakresie B+R, poprzez kwestie wypełniania wniosku i aspekty formalno-finansowe związane z wnioskiem. Połowa warsztatów to teoria, a druga połowa to ćwiczenia na dokumentacji konkursowej. Każdy z warsztatów kończy się założeniami do własnego projektu dotacyjnego. Warsztaty mają dwa etapy:

Produkty dla firm, które mogą Państwa zainteresować:

  • ANALIZA: Innowacyjność Polski – chartbook, marzec 2023 r., Raport Biura Analiz PFR, dostęp pod linkiem,
  • ANALIZA: Przegląd gospodarek europejskich – marzec 2023 r., Raport Biura Analiz PFR, dostęp pod linkiem,
  • WYDARZENIE: Cyfrowa Wyprawka: Wspieramy firmy w cyfryzacji, zapisy na spotkania online pod linkiem,

 

Źródło: Polski Fundusz Rozwoju