Śniadanie biznesowe Podatki

Serdecznie zapraszam na Śniadanie biznesowe z podatkami, które odbędzie się 1 marca 2018 r. w godzinach od 9.00 do 12.00  w Legnicy, w siedzibie Legnickiego Parku Technologicznego Letia S.A. – ul. Rycerska 24.
Podczas spotkania eksperci z firmy WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy odpowiedzą na pytania:
– jak od 1 stycznia 2018 r. w praktyce wygląda:

  • funkcjonowanie podatkowych grup kapitałowych?
  • zaliczanie do kosztów odpisów amortyzacyjnych i opłat z tytułu korzystania z praw autorskich, licencji, i innych wartości niematerialnych i prawnych?
  • zaliczanie do kosztów wydatków na wybrane usługi niematerialne nabywane od podmiotów powiązanych?
  • zaliczanie do kosztów wydatków na pozyskanie i korzystanie z finansowania dłużnego?
  • funkcjonowanie struktur podatkowych z mechanizmem debt push down?
  • opodatkowanie zagranicznych spółek kontrolowanych (CFC)?

– dlaczego warto i jak należy korzystać z 50% kosztów uzyskania przychodów dla celów PIT?
-jak wygląda praktyka wdrożenia i stosowania ulgi B+R?
Eksperci:
Tomasz Wołczek – Partner WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy
Tomasz od 2004 r. posiada zawodową licencję doradcy podatkowego. Doświadczenia zawodowe zdobywał w zespole prawno-podatkowym firmy PwC, w której pracował do końca 2016 r. na stanowisku dyrektora.
Obecnie Tomasz zarządza praktyka podatkową WPW i doradza przedsiębiorstwom na terenie całej Polski. Wśród jego klientów są spółki giełdowe, korporacje oraz firmy rodzinne i indywidualni przedsiębiorcy. Tomasz kompleksowo doradza przedsiębiorcom przy kluczowych zdarzeniach dla ich biznesu: począwszy od wyboru optymalnej formy rozpoczęcia działalności, poprzez restrukturyzacje adekwatne do potrzeb biznesu, na doborze optymalnej formy wyjścia z biznesu skończywszy.
Dawid Misiak – Menadżer w WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy
Dawid posiada ponad 6-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa podatkowego, które zbierał w zespole prawno-podatkowym firmy PwC, w której pracował na stanowisku starszego konsultanta. Dawid jest ekspertem
w kwestiach związanych z podatkiem VAT, ma również praktyczne doświadczenie w zakresie wdrażania rozwiązań JPK.
Zachęcam Państwa do osobistego udziału w spotkaniu oraz zaproszenia przedsiębiorcy, który nie jest członkiem naszego Związku, a jest zainteresowany nawiązaniem kontaktów biznesowych. Proszę o potwierdzanie uczestnictwa
do 26 lutego br. drogą elektroniczną.