Warsztaty – symbioza przemysłowa – 28 kwietnia 2022, Ekospalarnia Kraków

Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk zaprasza do udziału w warsztatach dotyczących dobrych praktyk wdrażania i certyfikowania symbiozy przemysłowej. UE w ramach działań w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym i Zielonego Ładu wspiera współpracę podmiotów gospodarczych (B2B), których odpady, ciepło, produkty uboczne jednego z nich są surowcem dla pozostałych, co pozwala zarówno na ograniczenie wpływu na środowisko, jak i przynosi korzyści ekonomiczne. W Polsce brak jest dokumentów dedykowanych dla tego typu działań, jednak symbioza przemysłowa jest praktykowana przez wiele podmiotów.

Circlean to sieć podmiotów gospodarczych, władz publicznych, stowarzyszeń,  naukowców z EU (zainteresowanych powszechnym wdrażaniem zasad symbiozy przemysłowej i ich certyfikacji, która zdecydowała się na organizację spotkania z podmiotami z Polski (w formie hybrydowej).

Przedstawiciele nauki z Polski współpracujący z Circlean i wspierają to wydarzenie, gdyż widzą szanse na przyspieszenie modeli biznesowych GOZ poprzez wskazanie dobrych rozwiązań oraz możliwość ograniczenia barier prawnych czy organizacyjnych.

Podczas organizowanych w Ekospalarni w Krakowie w dniu 28 kwietnia 2022 r. będzie można zapoznać się z najnowszymi kierunkami polityki EU w zakresie wspierania symbiozy przemysłowej (Anestis Filopoulos, Policy Officer DG Grow), podyskutować o wyzwaniach, barierach i korzyściach dla krajowych podmiotów, zapoznać się z dobrymi praktykami i w końcu przetestować opracowane narzędzie IT dla wsparcia współpracy B2B.

Dodatkowo Krakowski Holding Komunalny (Jakub Bator – członek zarządu KHK) przedstawi działania z zakresu symbiozy gospodarczej w spółkach miejskich Krakowa i będzie możliwość zwiedzania Ekospalarni.

Zapraszamy – udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zapewniamy tłumaczenie prezentacji  – jednak liczba miejsc dla osób które planują wizytę w Ekospalani i osobisty udział w obradach jest ograniczona. Dlatego zapraszamy  do rejestracji już dzisiaj. Szczegółowy program i link do rejestracji
https://circlean-symbiosis.eu/event/open-innovation-workshop-poland/
 W przypadku szczegółowych pytań proszę o kontakt kulczycka@agh.edu.pl
Źródło: Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, Circlean