Webinar Deloitte: What chances and opportunities does climate risk analysis offer to FSIs?

Jakie szanse i możliwości daje analiza ryzyka klimatycznego? Dowiedz się, jak zarządzać ryzykiem klimatycznym i możliwościami związanymi z klimatem w swojej organizacji. Weź udział w seminarium internetowym Deloitte i dowiedz się, jak przyspieszyć integrację zagrożeń klimatycznych i związanych z nimi szans w Twojej organizacji. Deloitte Polska zaprasza na bezpłatne seminarium on-line: What chances and opportunities does climate risk analysis offer to FSIs?, które odbędzie się 13 marca 2023 r. w godz. 14:00 – 15:00.

Szczegóły i Rejestracja

Zmiany klimatu stwarzają zagrożenia i szanse dla organizacji. Niezbędne jest zrozumienie ryzyka fizycznego, przejściowego i związanego z odpowiedzialnością środowiskową, na które narażona jest Twoja organizacja. Podejście ukierunkowane na cel przyspieszy integrację zagrożeń i szans związanych z klimatem w organizacji. Zabezpieczy to zarządzanie ryzykiem związanym z klimatem, określenie odpowiednich strategii łagodzenia skutków oraz zapewni uwzględnienie ewentualnych korzyści. Tematy:
  • wymogi dotyczące oceny ryzyka klimatycznego dla FSI
  • narzędzia wykorzystywane do oceny ryzyka klimatycznego: analiza scenariuszy i testy warunków skrajnych
  • testy warunków skrajnych ryzyka klimatycznego i ich rosnące znaczenie
  • wyniki i charakterystyka klimatycznych testów warunków skrajnych przeprowadzonych w krajach, dla których wyniki są dostępne publicznie (takich jak Francja, UE, Wielka Brytania, Kanada, Hongkong, Australia)
  • wnioski wyciągnięte z testów warunków skrajnych dotyczących zmiany klimatu
  • scenariusze Network for Greening the Financial System (NGFS) ogólnie stosowane w tych ćwiczeniach
Bezpłatne webinarium poprowadzą eksperci Deloitte, Senior Manager Katarzyna Średzińska, Senior Manager Aleksander Łaszek, Senior Manager Katarzyna Dąbrowska i Dyrektor Paweł Jagłowski, którym towarzyszyć będą nasi goście z Fitch Ratings: Country Head Poland and Central & Eastern Europe Małgorzata Kleniewska- Wodtke, Senior Director w Sustainable Fitch Janine Dow i CFA Director, Financial Institutions Research w Fitch Ratings François-Xavier Deucher. Źródło: Deloitte Polska (Deloitte Touche Tohmatsu Limited)