Webinar Eurometaux: Green Deal Metals in Europe: Tackling the Zero-Pollution Challenge – 7 grudnia 2021 g. 09:00

Eurometaux zaprasza do udziału w spotkaniu online (wirtualnej debacie) Green Deal Metals in Europe: Tackling the Zero-Pollution Challenge, która odbędzie się 7 grudnia 2021 w godzinach od 9:00 do 10:30.

Spotkanie poświecone bedzie tematyce surowców w Europie pod reżimem obowiazywania Europejskiego Zielonego Ładu. Dyskusja będzie ukierunkowana na poszukiwanie rozwiażań związanych z produkcją przy zachowaniu zasady zerowych emisji i zanieczyszczeń. Uczestnicy będą probwali odpowiedzieć, na pytanie jak Europa powinna rozwijać bezpieczną, zrównoważoną i zgodną z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym produkcję metali.

Ambicje Europy w zakresie neutralności klimatycznej wymagają dostarczania większej ilości metali dla technologii czystej energii. Jednocześnie Unia Europejska przyjęła „zasadę zerowego zanieczyszczenia”, aby zminimalizować koszty środowiskowe i stosowanie niebezpiecznych substancji. Osiągnięcie obu celów razem i w spójny sposób będzie wyzwaniem dla europejskich organów regulacyjnych i przemysłu.

Tematyka:

1. Gospodarka o obiegu zamkniętym – w jaki sposób Europa może zmaksymalizować bezpieczny recykling metali i pogłębić obieg zamknięty?

2. Normy środowiskowe i społeczne — w jaki sposób Europa może przyspieszyć postęp w kontrolowaniu wpływu na środowisko w łańcuchu wartości metali pierwotnych?

3. Spójność regulacyjna – W jaki sposób Zielony Ład UE może pogodzić ambicje klimatyczne, cyrkularność i zerowe zanieczyszczenie dla metali?

Link do rejestracji

Źródło: Eurometaux