Webinar Eurometaux: Metals for Clean Energy – New study launch event

Eurometaux zaprasza do udziału w spotkaniu  Metals for Clean Energy – New study launch event , która odbędzie się 25 kwietnia 2022 w Brukseli (Renaissance Brussels Hotel; Rue du Parnasse 19) ) w godzinach od 14:30 do 16:30. Istnieje możliwość uczestnictwa online.

Spotkanie rozpoczyna przełomowe badanie określające ilościowo zapotrzebowanie Europy na metale w celu osiągnięcia celu neutralności klimatycznej do 2050 r. To krytyczny czas na debatę nad transformacją energetyczną Europy, surowcami i wyzwaniami geopolitycznymi w zakresie dostaw.

PROGRAM:

14:30: Presentation of new study by KU Leuven: „Metals for Clean Energy: Pathways to solving Europe’s raw materials challenge”

14:45: Keynote interview: Thierry Breton, European Commissioner for Internal Market

15:00: Panel debate: Raw materials, energy transition and geopolitics

  • Hildegard Bentele, Member of European Parliament
  • Kerstin Jorna, Director General, DG Grow, European Commission
  • Julia Poliscanova, Senior Director, Vehicles & E-Mobility, Transport and Environment
  • Mikael Staffas, CEO Boliden and Eurometaux President

16:20: Closing remarks : Bernd Schaefer, CEO EIT Raw Materials

16:30: Networking reception for in-person attendees

Dołącz do europejskiego przemysłu metalowego osobiście lub online, aby wziąć udział w debacie na temat pozycji Europy w globalnym wyścigu surowcowym.

KU Leuven zaprezentuje pierwsze tego rodzaju badanie określające ilościowo zapotrzebowanie na metale w europejskich planach czystej energii: • Ile metali potrzeba do produkcji samochodów elektrycznych, baterii, energii wiatrowej, słonecznej i wodoru w UE? • Jakie jest ryzyko dostaw w Europie w tej dekadzie przyspieszonej dekarbonizacji? • W jakim stopniu recykling i wydobycie przyczynią się do zaopatrzenia Europy w metale od teraz do 2050 r.? • Jakie są ścieżki Europy w zakresie zrównoważenia cyklu życia?

Link do rejestracji oraz więcej informacji

Źródło: Eurometaux