WITAMY W GRONIE PRACODAWCÓW. NOWE FIRMY W ZPPM

Już 120 firm tworzy Związek Pracodawców Polska Miedź. 29 października 2021 r. Rada Związku przyjęła do naszej organizacji Biprometr S.A., Gminę Radwanice i Triplex Sp. z o.o. Dokonała również zmiany na stanowisku wiceprezesa ZPPM. Michała Kielana, któremu powierzono misję zarządzania klubem Zagłębie Lubin S.A. zastąpił Piotr Karwan.

Firmy członkowskie Związku reprezentują cztery sektory. Filar I to ciąg technologiczny KGHM Polska Miedź S.A., drugi tworzą firmy grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A., trzeci jednostki samorządu terytorialnego i podlegające im podmioty. Czwartą grupę stanowią małe i średnie firmy, szkoły wyższe i inni pracodawcy.

Różnorodność jest naszą siłą. Zrzeszamy firmy produkcyjne, usługowe, uczelnie, a także lokalne samorządy. U nas pracodawcy poznają się, wymieniają wiedzą, doświadczeniami, zaczynają ze sobą współpracować. Ta synergia daje niebywałe efekty. W naszym przypadku określenie „razem możemy więcej” nie jest truizmem ­ podkreśla Beata Staszków, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Nowi członkowie Związku tę różnorodność odzwierciedlają. Poznajmy ich bliżej.

BIPROMET to spółka, w której 100% akcji ma KGHM Polska Miedź S.A. Bipromet od prawie 70 lat jest obecny na krajowym i międzynarodowym rynku projektowym i wykonawczym. To główny dostawca kompleksowych usług w zakresie projektowania oraz Generalnej Realizacji Inwestycji. Zadania w spółce organizowane są w ramach sześciu pracowni, dedykowanych projektowanym rozwiązaniom innowacyjnym dla znaczących sektorów gospodarki m.in.
w przemyśle energetycznym, hutnictwie stali i metali nieżelaznych, górniczym, cementowym, koksowniczym oraz uwzględniających ochronę środowiska.  Zdobywane przez lata kompetencje umożliwiły zaangażowanie się spółki w znaczące przedsięwzięcia inwestycyjne m.in. modernizację Zakładu Hutniczego dla spółki Orzeł Biały, modernizację i budowę nowych instalacji odpylających dla ArcelorMittal w Polsce i za granicą, w tym dla Huty Trzyniec  w Czechach, budowę nowego zakładu GK Kęty – Alupol w Tychach (Segment Wyrobów Wyciskanych), rozbudowę Hydroaluminium w Chrzanowie; budowę Baterpolu w Świętochłowicach. Największym przedsięwzięciem w przemyśle metali nieżelaznych była implementacja Programu Modernizacji Pirometalurgii dla KGHM Polska Miedź S.A.

FIRMA TRIPLEX SP. Z O.O. z siedzibą w Mienicach w okolicach Wrocławia od 1990 roku zajmuje się importem i dystrybucją fajerwerków oraz organizacją pokazów sztucznych ogni. Artykuły Triplex znane są nie tylko w Polsce, ale i w większości krajów europejskich. Firma ma wiele osiągnięć. Jej produkty czterokrotnie w ogólnopolskim konkursie otrzymały status „Najlepsze w Polsce – The best in Poland”. Projekty firmy zdobywały liczne nagrody na polskich i międzynarodowych festiwalach pirotechnicznych Triplex umacnia swoją pozycję w czołówce importerów pirotechniki w Europie.

URZĄD GMINY RADWANICE

Z pewnością wszyscy kojarzą trzy wielkie figury słoni, stojące w centrum miejscowości Radwanice. Pierwszy słoń w Gminie Radwanice powstał według pomysłów ówczesnego Naczelnika Gminy Kazimierza Jędrasiaka jako uhonorowanie zdobytego w 1974 roku tytułu Krajowego Wicemistrza Gospodarności. Drugi został postawiony kilka lat później (lata 80.). W roku 2018 w wyniku przebudowy centrum Radwanic, na skwerze pojawił się trzeci słoń. To nie tylko wizytówka gminy i jedna z atrakcji dla turystów, ale pewien symbol. Gmina Radwanice należy do dynamicznie zmieniających się obszarów. Intensywny rozwój i przemiana widoczne są każdego roku. Niewątpliwie jest to efekt umiejętnie zdobywanych środków finansowych oraz dbałości o budżet gminy. Władze samorządowe stawiają przede wszystkim na rozwój infrastruktury technicznej i społecznej. Na bieżąco remontowane są drogi oraz obiekty użyteczności publicznej tj. placówki oświatowe, świetlice wiejskie, place zabaw itp. Szczególny nacisk kładziony jest na budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągów.

Gmina Radwanice nieustannie zmienia się na rzecz swoich mieszkańców. Wśród realizowanych inwestycji infrastruktury technicznej, realizowane są również zadania związane z budowaniem szerokiej oferty sportowej i kulturalnej dla mieszkańców. W tym roku do użytku oddany został kompleks sportowo- rekreacyjny w miejscowości Lipin. Z udziałem środków norweskich powstaje Dom Kultury w Radwanicach. Jego nowoczesna aranżacja będzie nie tylko cieszyć oko mieszkańców, ale stanie się doskonałą bazą do organizacji różnego rodzaju imprez kulturalnych – podkreśla Paweł Piwko, Wójt Gminy.

W Radwanicach mieszka nowy wiceprezes Związku PIOTR KARWAN. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Wydziału Gospodarki Narodowej. Piotr Karwan ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz rachunkowości zarządczej i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Od kilkunastu lat zawodowo związany jest z zarządzaniem projektami inwestycyjnymi. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywał jako kierownik projektów dla samorządów i przedsiębiorstw m.in dla KGHM PM S.A. Od 2011 roku był Wiceprezesem Zarządu RUKA projekt sp. z o.o. Pełnił także funkcje menedżerskie oraz w radach nadzorczych spółek z obszaru energetyki, ciepłownictwa oraz ochrony środowiska.

Mam nadzieję, że moja wiedza i doświadczenie będą służyć firmom członkowskim Związku Pracodawców Polska Miedź. Nasz region ma ogromny potencjał, świetnie się rozwija. Dzięki szerokiej współpracy przedsiębiorców, samorządów, instytucji możemy w sposób zrównoważony kształtować jego przyszłość z korzyścią dla wszystkich mieszkańców. To jest cel mojej pracy – deklaruje Piotr Karwan, wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Serdecznie witamy wszystkie nowe firmy. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by sprostać Państwa oczekiwaniom.