Zaproszenie na konferencję inaugurującą Program Horyzont Europa w Polsce, 16 kwietnia 2021 r. online

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zapraszają na konferencję Europa. Horyzont możliwości, która odbędzie się online w piątek 16 kwietnia 2021 r. Jest to wydarzenie inaugurujące w Polce nowy program ramowy UE – Horyzont Europa.

Prelegenci m.in.: Mariya Gabriel, Komisarz UE ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży; Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii; Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki; Wojciech Kamieniecki – Dyrektora NCBR; ekserci z Komisji Europejskiej i krajowych instytucji związanych z finansowaniem badań i innowacji.

Uczestnicy konferencji poznają założenia i priorytety programu Horyzont Europa, a przede wszystkim nowe elementy systemu, takie jak Europejska Rada ds. Innowacji, partnerstwa, misje oraz klastry, którym poświęcone będą specjalne sesje tematyczne. Dyskusja skupiona będzie się na możliwych synergiach programowych oraz instrumentach ukierunkowanych na wyrównywanie szans w zakresie B+I pomiędzy krajami członkowskimi.

Rejestracja na konferencję jest już otwarta. Link do strony www konferencji (panel rejestracyjny oraz agenda): https://www.gov.pl/web/konferencja-horyzont-europa
Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – Krajowy Punkt Kontaktowy do PR Horyzont Europa