22
listopad
Związek Pracodawców Polska Miedź oraz partner merytoryczny JWP Rzecznicy Patentowi zapraszają na szkolenie online: „Własność przemysłowa majątkiem przedsiębiorstwa” w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0
Udział w szkoleniu jest BEZPŁATNY dla Członków Związku Pracodawców Polska Miedź.
Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu.
Rejestracja na spotkanie: https://forms.gle/fHTEdZx3oqiF2GCd7
Dodaj wydarzenie do kalendarza Google
Dodaj wydarzenie do kalendarza Outlook ICal
Osoby zarejestrowane otrzymają link do spotkania.
Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w wydarzeniu
Szkolenie nie będzie nagrywane. W trakcie szkolenia i na koniec uczestnicy mają możliwość zadawania pytań i rozmowy z wykładowcą – rzecznikiem patentowym.
Przemysł 4.0., innowacje, wynalazki, licencje, znaki towarowe, prawa autorskie, wzory przemysłowe i użytkowe, ochrona patentowa … Własność przemysłowa stanowi kluczowy składnik majątku przedsiębiorstwa, wpływając na jego wartość strategiczną. Posiadanie unikalnych patentów, znaków towarowych czy tajemnic handlowych może przynieść firmie przewagę konkurencyjną na rynku.
Własność przemysłowa chroni innowacyjne rozwiązania, pomysły i technologie, umożliwiając przedsiębiorstwu utrzymanie pozycji lidera w dziedzinie swojej działalności. Patenty i prawa autorskie stanowią motywację do inwestycji w badania i rozwój.
Własność przemysłowa może znacząco wpływać na wartość firmy w kontekście ewentualnych transakcji finansowych, takich jak fuzje, przejęcia czy inwestycje. Solidna baza patentowa może przyciągać inwestorów i podnosić wycenę przedsiębiorstwa.
Zakres szkolenia:
To drugie z cyklu 3 szkoleń z zakresu prawa własności intelektualnej.
Klika faktów:
Jakie są rodzaje i czas trwania praw własności przemysłowej w innowacyjnej organizacji? Ile kosztują prawa wyłączne? Jak korzystać z praw własności przemysłowej, aby odnosić sukcesy w grze rynkowej?
Odpowiedzi na te i inne pytania podczas spotkania.
Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 5 lutego 2024 r.
Właściwa ochrona własności intelektualnej zależy od wielkości i możliwości firmy (organizacji), ale przede wszystkim od rodzaju działalności i posiadanych zasobów. Bardzo ważna jest odpowiednia identyfikacja własności, określenie dopasowanych narzędzi ochrony i praca nad zwiększeniem wartości intelektualnej tak, aby jej posiadanie stanowiło istotną barierę wejścia dla konkurencji. Niezbędna też jest elementarna wiedza, jak to robić.
Najnowsze wpisy
21
listopad