Bezpłatny webinar Deloitte: Skuteczne finansowanie nowych inwestycji, działań B+R i zielonej transformacji

Polska Strefa Inwestycji, Grant Rządowy, dotacje ze środków UE i krajowych Jak uzyskać wsparcie na inwestycje, działania B+R czy związane z ograniczeniem wpływu działalności na środowisko w oparciu o planowane zmiany w przepisach krajowych oraz międzynarodowych? Deloitte Polska zaprasza na bezpłatne seminarium on-line: Skuteczne finansowanie nowych inwestycji, działań B+R i zielonej transformacji (Polska Strefa Inwestycji, Grant Rządowy, dotacje ze środków UE i krajowych), które odbędzie się 23 maja 2023 r. w godz. 12:00-13:00.

Szczegóły i Rejestracja

Obecnie w Polsce przedsiębiorcy mogą ubiegać się o szereg zachęt – ulg oraz dotacji na planowane inwestycje oraz działania rozwojowe i związane z zieloną transformacją, w tym m.in. zwolnienie podatkowe w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, tzw. Grant Rządowy, zwolnienie z podatku od nieruchomości czy dotacje z funduszy europejskich i krajowych. Z uwagi na to, że zasady otrzymywania wsparcia ulegają ciągłym zmianom, może się okazać, że przedsiębiorcy planujący działania w latach poprzednich, obecnie mają możliwość ubiegania się o nowe formy wsparcia, z powodu np. obniżenia „kryteriów wejścia” w ramach danych instrumentów. Wprowadzenie nowej Mapy pomocy regionalnej, w tym m.in. objęcie bardziej preferencyjnym wsparciem niektórych terenów z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji może mieć wpływ na kwotę możliwej do uzyskania pomocy w danym regionie. W świetle powyższego warto mieć również na uwadze bieżące orzecznictwo sądów administracyjnych dotyczących zakresu zwolnienia w ramach PSI, jak też praktyczne skutki zmian w przepisach międzynarodowych dotyczące m.in. planowanego wdrożenia globalnego podatku minimalnego – Pillar II (Filar II).
Spotkanie skierowane jest głównie do prezesów, dyrektorów finansowych, głównych księgowych, a także szefów i pracowników działów finansowo-księgowych i podatkowych oraz działów rozwoju, innowacji i inwestycji w przedsiębiorstwach:
  • prowadzących działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji/SSE
  • planujących nowe inwestycje.
Źródło: Deloitte Polska (Deloitte Touche Tohmatsu Limited)