Bezpłatny webinar Deloitte: Wybrane preferencje podatkowe dla działalności innowacyjnej

Webinar: Wybrane preferencje podatkowe dla działalności innowacyjnej; Ulga na innowacyjnych pracowników, IP Box, ulga B+R, 50% KUP i B2B

Bezpłatne seminarium on-line: 24 kwietnia 2024 r., godz. 10:00-11:00

  Coraz więcej firm w Polsce podejmuje aktywność innowacyjną. Motywacją jest zwykle chęć podnoszenia jakości towarów i usług, zwiększenie wydajności pracy, a także konieczność reagowania na zmieniające się potrzeby klientów czy nadążania za konkurencją i nowymi trendami na rynku. Deloitte zaprasza na bezpłatne seminarium on-line: „Wybrane preferencje podatkowe dla działalności innowacyjnej. Ulga na innowacyjnych pracowników, IP Box, ulga B+R, 50% KUP i B2B”, które odbędzie się 24 kwietnia 2024 r. w godz. 10:00-11:00. W trakcie webinaru eksperci Deloitte opowiedzą o różnego rodzaju preferencjach podatkowych, z których mogą korzystać pracodawcy zatrudniający pracowników innowacyjnych oraz wskażemy obszary, na które warto zwrócić szczególną uwagę przy ich rozliczaniu. W związku z mnogością przepisów podatkowych związanych z B+R:
 • przedstawione zostaną aktualne dostępne rozwiązania dla pracodawców zatrudniających pracowników innowacyjnych,
 • eksperci zwrócą uwagę na warunki, które należy spełnić, aby uniknąć ryzyk podatkowych,
 • zaprezentowane zostaną korzyści (dla pracodawcy i pracowników) wynikające z preferencji podatkowych.

Szczegóły i Rejestracja

Agenda
 1. Wstęp – pracownicy innowacyjni w różnych branżach.
 2. Rozwiązania podatkowe i prawne dla firm zatrudniających pracowników innowacyjnych:
  • struktura wynagradzania pracowników oparta na 50% kosztach uzyskania przychodu – charakterystyka,
  • ulga B+R,
  • ulga na innowacyjnych pracowników,
  • IP Box.
 3. Współpraca B2B w branżach innowacyjnych – konsekwencje w zakresie prawnym, PIT i CIT.
Webinar jest skierowany do osób odpowiedzialnych za rozliczenia podatkowe, do dyrektorów finansowych, głównych księgowych oraz pracowników działów finansowo-księgowych i kadrowych w przedsiębiorstwach zatrudniających pracowników innowacyjnych, w szczególności w branży IT oraz w niektórych spółkach prowadzących działalność badawczo-rozwojową.   Źródło: Deloitte Polska (Deloitte Touche Tohmatsu Limited – Deloitte Global)