CYBERBEZPIECZEŃSTWO – Kluczowe komponenty cyberbezpieczeństwa systemów IT i IoT – 14.12.2021 – Webinar zoom – AKTUALIZACJA

Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Cyberus Labs – partner merytoryczny

wraz z Creativ Media – partnerem technicznym

zapraszają na seminarium online

„Kluczowe komponenty cyberbezpieczeństwa systemów IT i IoT
– diagnoza, problemy i rozwiązanie

w ramach projektu Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0

14 grudnia 2021 roku, g. 13:00 – 14:45

Webinar na platformie ZOOM

Szczegóły: https://akademiarozwojuprzemyslu40.pl/u/event/1412

Udział w webinarze jest BEZPŁATNY. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu.

Rejestracja na spotkanie: https://forms.gle/ux2QnPJJsmgCqeaq6

Dodaj wydarzenie do kalendarza Google

Dodaj wydarzenie do kalendarza Outlook ICal

 

Na dzień przed wydarzeniem osoby zarejestrowane otrzymają link do spotkania.
System wideokonferencyjny będzie uruchomiony 30 minut przed rozpoczęciem spotkania.

Serdecznie zapraszamy!


 

Cyberbezpieczeństwo to metody zmniejszenia przez organizację ryzyka cyberataków, ich realnego wpływu na działalność oraz sposoby ochrony używanych urządzeń i usług. Cyberbezpieczeństwo to także strategie służące ochronie zasobów cyfrowych przed zhakowaniem.

Cyberbezpieczeństwo staje się kluczowe, ponieważ smartfony, komputery i tablety stały się nieodłącznym elementem naszej codziennej pracy i życia osobistego. Opieranie się na narzędziach online w różnych aspektach prowadzenia biznesu – od mediów społecznościowych i marketingu e-mailowego po przechowywanie danych o pracownikach i klientach w chmurze – oznacza dla nas konieczność ochrony tych informacji.

Postępująca cyfryzacja naszego świata stwarza nowe możliwości dla firm/instytucji w różnych aspektach funkcjonowania. Jednak wraz z nimi pojawiają się też zagrożenia dla bezpieczeństwa w sieci. Według statystyk średni koszt uporania się z cyberatakiem może wynieść około 200 000 dolarów, bez względu na wielkość firmy. To sprawia, że ok. 60% ofiar zamyka działalność w ciągu pół roku po takim ataku z powodu trudności finansowych. Wiedza o cyberbezpieczeństwie i są niezwykle ważne w uchronieniu nowej lub dłużej działającej firmy przed ryzykiem zhakowania. Znaczne zagrożenie istnieje w małych i średnich przedsiębiorstwach. Według raportu Federacji Małego Biznesu („The Federation of Small Businesses”) z Wielkiej Brytanii ten rodzaj firm jest atakowany ponad 7 milionów razy rocznie, co kosztuje angielską gospodarkę 5.3 bilionów £.

Solidna wiedza o cyberbezpieczeństwie jest kluczowa, ponieważ ataki stale się rozwijają i stają się coraz bardziej zaawansowane.

Ataki hakerskie powodują:

  • utratę wrażliwych danych;
  • duże koszty odzyskania skradzionych danych
  • straty finansowe w wyniku kradzieży;
  • utratę dobrej reputacji;
  • zamknięcie działalności.

Dowiedz się co zrobić, aby nie zostać ofiarą cyberprzestępcy, podczas ostatniego w tym roku spotkania z cyklu Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0

„Kluczowe komponenty cyberbezpieczeństwa systemów IT i IoT – diagnoza, problemy i rozwiązanie”, które odbędzie się 14 grudnia 2021 roku w godzinach 13:00-14:45 na platformie zoom.

 
Cyberbezpieczeństwo jest bardzo ważne i jego znaczenie będzie wzrastać wraz z rozwojem technologii, ponieważ cały świat zmienił się w kierunku cyfrowych usług. Stał się bardziej zdigitalizowany. Usługi finansowe, ochrona zdrowia, transport, energia i każdy znaczący obszar naszego życia będzie w coraz większym stopniu wykorzystywać interakcje oparte na sferze digital (w szczególności  w Internet of Things oraz IT).
Jak chronić się przed tak dużą ilością niebezpieczeństw? Co zrobić, aby nasze dane nie zostały wykradzione? Dlaczego cyberbezpieczeństwo jest ważne? Jakie są jego obszary?
Odpowiedzi na te i inne pytania podczas spotkania.
Prosimy o potwierdzenie Państwa obecności do dnia 10 grudnia 2021 r.
 
Program webinaru
Partnerzy i Prelegenci: Informacje – Kluczowe komponenty cyberbezpieczeństwa systemów IT i IoT