Zagłębie Lubin pokonało 2:1 drużynę Miedzi Legnica. Dlaczego w naszym newsletterze piszemy o sporcie? Otóż dlatego, że poniedziałkowe spotkanie najlepszych drużyn piłkarskich naszego regionu było również symboliczną inauguracją nowej odsłony współpracy pomiędzy Związkiem Pracodawców Polska Miedź a Zagłębiem Lubin S.A. Zapowiada się ona bardzo interesująco.

Zagłębie Lubin S.A. i Związek Pracodawców Polska Miedź to marki, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Okazuje się, że łączy je nie tylko lokalizacja w Zagłębiu Miedziowym, ale również doskonała współpraca z biznesem. Wśród zagorzałych kibiców Zagłębia jest wielu przedsiębiorców, w tym z firm członkowskich Związku. Teraz klub piłkarski i nasz Związek przygotują wspólną ofertę dla wszystkich pracodawców w regionie.

Obszar gospodarki, biznesu i przemysłu oraz świat sportu w dzisiejszych czasach przenikają się w naturalny sposób. Wielu przedsiębiorców, których poznałem podczas wydarzeń ZPPM, teraz widzę na trybunach stadionu Zagłębia. Wspólnie z prezes Beatą Staszków pomyśleliśmy, że warto wykorzystać potencjał nieoficjalnych spotkań biznesu podczas meczów i nadać im bardziej formalny charakter. Naszą intencją jest, aby także Zagłębie Lubin przyczyniało się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, a przedsiębiorcy z regionu mogli wspierać sport. Wierzę, że ta synergia będzie owocna – deklaruje Michał Kielan, prezes Zagłębia Lubin S.A.

Zagłębie Lubin dysponuje znakomitą infrastrukturą do organizacji spotkań, szkoleń, konferencji. Związek Pracodawców Polska Miedź ma ponad 26-letnie doświadczenie w organizacji różnego typu działań skierowanych do biznesu. Dzięki zawartemu porozumieniu o współpracy, z ciekawych form pomagających w nawiązywaniu nowych biznesowych kontaktów, budowaniu efektywnej firmy, czy rozwijaniu kompetencji zespołów będą mogły korzystać także firmy spoza Związku.

Związek Pracodawców Polska Miedź prowadzi między innymi działalność edukacyjną oraz szkoleniową, ale przede wszystkim tworzy przestrzeń, w której pracodawcy mogą się poznać, wymieniać doświadczeniami, nawiązywać biznesowe relacje. Niektóre z naszych propozycji, na przykład Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0 już mają formułę otwartą. Współpraca z Zagłębiem Lubin pomoże nam w dotarciu z ofertą wartościowych działań do nowych grup biznesu oraz przekonać, zwłaszcza małe firmy, że warto zainwestować czas w zdobycie wiedzy niezbędnej do budowania stabilnej firmy i przewagi konkurencyjnej na rynku.– podkreśla Beata Staszków, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Już niedługo zaprosimy Was na pierwsze wydarzenie organizowane wspólnie przez Zagłębie Lubin S.A. i Związek Pracodawców Polska Miedź.