DLA DOBRA WSPÓLNEGO

Wśród zadań Związku Pracodawców Polska Miedź jest tworzenie płaszczyzn komunikacji i współpracy pomiędzy firmami sprzyjających ich funkcjonowaniu oraz rozwojowi. To zadanie nabiera wagi w czasach kryzysu, kiedy prowadzenie działalności biznesowej jest szczególnie trudne. Warto się wzajemnie wspierać i pomagać w przetrwaniu okresu dekoniunktury. Dlatego powstała baza usług oferowanych przez firmy członkowskie Związku. Pierwsze transakcje już zawarto.

O tym, że kontakty w biznesie są bardzo ważne nikogo nie trzeba przekonywać. A już z pewnością nie firmy członkowskie Związku Pracodawców Polska Miedź.
Związek zrzesza 114 pracodawców z Dolnego Śląska. Członkami Związku, oprócz założycieli są również podmioty z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, niezwiązane kapitałowo z Grupą KGHM. To olbrzymi biznesowy potencjał. Nasi pracodawcy uczestniczą w wielu przedsięwzięciach organizowanych przez Związek, poznają się, wymieniają doświadczeniami, nawiązują dobre relacje, współpracują na różnych polach. To ułatwia kontakty stricte biznesowe – uważa Beata Staszków, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.
Pandemia Covid -19, spowodowała poważne załamanie gospodarcze. Niektóre branże (turystyka, usługi, gastronomia itp.) z dnia na dzień straciły możliwość prowadzenia działalności i zarabiania. Rząd stworzył programy pod wspólną nazwą Tarcza Antykryzysowa, dzięki którym firmy mogą liczyć na pomoc finansową. Wspierać biznes chcą także klienci. Propozycje są różne – zakup voucherów do realizacji w późniejszym okresie czy korzystanie z oferty on-line.
Okazało się po raz kolejny, że potrafimy być solidarni. Idea: popierajmy lokalny biznes, bo to są miejsca pracy i płacone w regionie podatki, czyli w ostatecznym rozrachunku dobro wspólne, ma wielu zwolenników. Także Związek dołącza do inicjatywy wsparcia firm Zagłębia Miedziowego, a nawet szerzej dolnośląskich, poprzez promocję ofert firm członkowskich w naszych wszystkich kanałach komunikacyjnych i w bezpośrednich kontaktach. Warto z tych ofert skorzystać– zachęca Beata Staszków.
A w bazie usług można znaleźć całe spektrum propozycji. Usługi reklamowe, szkoleniowe, gastronomiczne, informatyczne, optymalizujące koszty prowadzenia działalności, ubezpieczeniowe i wiele innych. Wsparcie w przygotowaniu firmy do działalności w czasie pandemii: sprzedaż maseczek, środków ochrony osobistej, usługi dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni zewnętrznych, urządzenia do badania temperatury ciała itp. Pomysł wspólnej bazy usług bardzo dobrze oceniają firmy Związku.
Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że przystąpienie do Związku Pracodawców Polska Miedź było dobrą decyzją. Udział w konferencjach oraz budowanie relacji z członkami Związku procentują rozwojem naszej firmy. Skuteczność i wiarygodność działań ZPPM wpłynęła na podpisanie przez naszą firmę kontraktu z Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych, w którym wdrożyliśmy system masowego monitorowania temperatury ciała. PCUZ jako pierwsza przychodnia w Polsce może pochwalić się takim rozwiązaniem. System wyróżnia niezwykła precyzja pomiaru. Urządzenie w czasie rzeczywistym może dokonać kontroli temperatury ciała nawet kilkunastu osób jednocześnie, podając wynik z dokładnością do 0,3°C. System zapewnia bezpieczeństwo zarówno pacjentom, jak i personelowi medycznemu, ponieważ kontrola odbywa się bezkontaktowo, z odległości 5 m – powiedział Łukasz Skibiński, dyrektor pionu projektów i wdrożeń Projekt Multimedia Sp. z o.o. w Lubinie.
– Dzięki zaangażowaniu Łukasza Puźnieckiego, Burmistrza Polkowic (Gmina Polkowice jest członkiem ZPPM, dop. red.), mogliśmy pozyskać środki na to nowoczesne rozwiązanie. Kwestia bezpieczeństwa jest wyjątkowo ważna i zarazem trudna w placówkach zdrowotnych. Wiadomo, że źródłem zakażenia bywa personel medyczny. Jednak my swojej działalności nie możemy i nie chcemy zamknąć i tego nie zrobiliśmy nawet na jeden dzień. Jesteśmy potrzebni mieszkańcom Polkowic. Pracujemy w trybie ciągłym, mamy również nocne dyżury dwóch poradni. Musieliśmy zatem wdrożyć procedury gwarantujące maksimum bezpieczeństwa pacjentom, interesantom i pracownikom PCUZ. Urządzenie do pomiaru temperatury jest jednym z elementów systemu– podkreśla Waldemar Sułek, Prezes Zarządu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych– Mieliśmy przypadek podejrzenia wirusa Covid, na szczęście badania wykluczyły zakażenie. Dzięki temu natomiast wiemy, że procedury zadziały doskonale i osoba, stanowiąca potencjalne zagrożenie została odizolowana i uzyskała potrzebną pomoc jeszcze w śluzie bezpieczeństwa –dodaje Waldemar Sułek.
Pełną bazę usług znajdziecie tutaj:
https://pracodawcy.pl/baza-uslug-firm-czlonkowskich/
Zachęcamy firmy członkowskie do zgłaszania swoich ofert. Chętnie opowiemy o nich innym.
Zdjęcia: Marzena Machniak