Grzegorz Sosna

Grzegorz Sosna

Prezes Zarządu Nitroerg S.A.

Z firmą NITROERG S.A. (wcześniej ZTS ERG-BIERUŃ S.A.) związany od 1999 roku. Tradycja pracy w zakładzie w Bieruniu sięga w jego rodzinie dwóch pokoleń wstecz. Karierę rozpoczynał jako samodzielny referent, a następnie zastępca kierownika w Biurze Głównego Inżyniera. W latach 2004-2008 był kierownikiem Wydziału Produkcji Folii. Bezpośrednio przed objęciem stanowiska Prezesa Zarządu był dyrektorem Zakładu Przetwórstwa Tworzyw NITROERG S.A. i dyrektorem wywodzącej się z NITROERG S.A. Spółki ERG-Bieruń Folie sp. z o.o.

Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Wydziału Mechanicznego-Technologicznego. Ukończył też podyplomowe studia w Akademii Ekonomicznej w Katowicach (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) na kierunku zarządzanie firmą. Odbył kurs z zakresu nowoczesnego zarządzania produkcją, którego organizatorem był Die F+U Berlin International Academy GmbH.

Jest członkiem ISEE (International Society of Explosives Engineers) – międzynarodowej organizacji zrzeszającej inżynierów strzałowych.