I Regionalne Targi Pracy i Edukacji w Lubinie za nami.

I Regionalne Targi Pracy i Edukacji w Lubinie za nami. Targi cieszyły się dużym zainteresowaniem największych pracodawców Zagłębia Miedziowego. Udział wzięło ponad 60 pracodawców z regionu, w tym największy z nich KGHM Polska Miedź. Ponadto na targach wystawiły się m.in. KGHM Zanam, Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa, PHU Lubinpex, PMT Linie Kolejowe, PUGiB-BUD Częstochowa, Sanden Manufacturing Poland, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Lubinie, Koleje Dolnośląskie, Dino Polska, PepsiCo – Frito Lay, Lear Corporation Poland II i inni czołowi pracodawcy z regionu. Wydarzenie to pokazało nam, że takie inicjatywy są potrzebne w naszych regionie.

Dzięki Targom, młodzi ludzie mieli okazję zapoznać się z ofertami pracy i możliwościami rozwoju swoich kwalifikacji, co z pewnością pozytywnie wpłynie na ich przyszłość zawodową.

Uczniowie, którzy nadal zastanawiają się nad wyborem szkoły, mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami podmiotów edukacyjnych. Targi pracy oferowały także wiele atrakcji, takich jak warsztaty i prezentacje skierowane do uczniów klas ósmych i absolwentów szkół średnich. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak przygotować się do procesu rekrutacji i zdobyć niezbędne umiejętności – mówiła Marta Wisłocka, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

 – Adresatami targów byli  mieszkańcy całego Zagłębia Miedziowego – osoby bezrobotne, poszukujące pracy oraz młodzież kończąca w czerwcu 2023 r. szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe – mówi Piotr Karwan wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź. Istotną rolą Związku jest działalność na rzecz pracodawców naszego regionu. Wskazywanie możliwych kierunków kariery zawodowej dla młodzieży poprzez nasze targi doskonale wpisuje się w ten cel, gdyż to ona zapewni w przyszłości rozwój tym pracodawcom oraz rozwój naszego regionu.

Patronat nad Regionalnymi Targami w Lubinie objęła Minister Edukacji i Nauki Marzena Machałek. List od minister Machałek skierowany do organizatorów , wystawców i odwiedzających odczytał Piotr Karwan, wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tegorocznych Targów Pracy i Edukacji w Lubinie.

https://www.lubin.pl/tlumy-mlodych-ludzi-na-targach-pracy/?fbclid=IwAR1jTm43eZG3MVstqAhQ2YLyNQq9OmqYL5HmcLOKOphJvfbM1z_UlwRpfCM

https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/lubin/42433-targi-pracy-i-edukacji-pelnym-sukcesem-foto?fbclid=IwAR0b-XDmsZqOSBDNG-OzfuxIKS2B0ah9X8LLSyfkmAW4iYBnRHjhQKEAdOo

https://miedziowe.pl/content/view/109488/78/