Konferencja: Strategie zarządzania finansami w jednostkach samorządu terytorialnego (JST), Lubin, 23.11.2021 r.

KGHM Polska Miedź S.A. oraz Związek Pracodawców Polska Miedź zapraszają na konferencję „Strategie zarządzania finansami w jednostkach samorządu terytorialnego”, która odbędzie się 23 listopada 2021 r. w godz. 9:30-13:00 w Lubinie, w siedzibie KGHM Polska Miedź S.A. (Sala im. Jana Wyżykowskiego, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 48). Dla podkreślenia znaczenia tematu spotkanie zostało objęte Honorowym Patronatem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Udział w konferencji jest BEZPŁATNY. Wystarczy się zarejestrować.

Rejestracja

Efektywne zarządzanie finansami w jednostkach samorządu terytorialnego to proces, na który wpływ na wiele czynników. Zmiany w otoczeniu prawnym, ekonomicznym, społecznym i gospodarczym to jedno z wielu wyzwań, przed którym stoją samorządy. Z drugiej strony dostępne są programy wsparcia samorządów (m.in. Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych), które mają na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Efektywność wykorzystania dostępnych środków, metod i narzędzi dla szybszej informacji zarządczej wpływa na sytuację finansową, a co za tym idzie dynamikę rozwoju polskich samorządów. To ma wpływ na pobudzenie aktywności inwestycyjnej, rozwój lokalnej przedsiębiorczości, nowe miejsca pracy, wsparcie zrównoważonego rozwoju, a w efekcie poprawę warunków życia mieszkańców.

Celem Konferencji będzie dostarczenie wiedzy na temat rozwiązań oraz instrumentów z zakresu zarządzania finansami w jednostkach samorządu terytorialnego, wskazanie możliwych ścieżek wsparcia i dofinansowania JST.

Konferencja zostanie zorganizowana w pełnym reżimie sanitarnym, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz uwzględnieniem regulacji dot. procesu szczepienia przeciwko Covid-19, jedną ze szczepionek dopuszczoną do obrotu w UE. Uprzejmie prosimy o zachowanie panujących reguł, wynikających z przepisów prawa i zasad bezpieczeństwa. W przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej, zaistnienia innych okoliczności mających wpływ na organizację spotkania oraz konieczności modyfikacji formuły lub terminu spotkania, z odpowiednim wyprzedzeniem wyślemy stosowną informację.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa oraz sprawną organizację przedsięwzięcia uprzejmie prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału, w terminie do 19 listopada 2021 r.,

Serdecznie zapraszamy!