Kwiaty pod symbolicznym obeliskiem w Centrali

28 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy i Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych. KGHM Polska Miedź S.A. oraz Związek Pracodawców Polska Miedź upamiętnili ten dzień w symboliczny sposób poprzez złożenie kwiatów pod pomnikiem pamięci ofiar wypadków z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa.
– Bezpieczeństwo pracowników jest naszym priorytetem bez względu na okoliczności. Pandemia koronawirusa to oczywiście zupełnie nowa sytuacja, która zdominowała nasze działania BHP w ostatnim czasie. Podjęliśmy radykalne działania, by ograniczyć ryzyko zakażenia – powiedział Prezes Zarządu #KGHM, Marcin Chludziński.

Kwiaty pod pomnikiem z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa złożyli Prezes Zarządu KGHM, Marcin Chludziński, Prezes Związku Pracodawców Polska Miedź – Beata Staszków, przedstawiciel szefa gabinetu politycznego premiera, ministra Krzysztofa Kubów Posła na Sejm RP oraz przedstawiciele centrali związkowych.
Co roku w tym dniu KGHM i Związek Pracodawców Polskiej Miedzi organizowali seminarium poświęcone bezpieczeństwu w pracy. W tym roku spotkanie odbędzie się w innym terminie. Rozważana jest jego organizacja w formie videokonferencji.

Więcej o wydarzeniu pod linkiem  Pamiętali o ofiarach wypadków