Okrągły Stół Forum Energii i Klimatu ZPP oraz Europe-Poland-Ukraine. Rebuild Together 2023: “Energetyka jądrowa – doświadczenia Ukrainy dla Polski”

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaprasza na Międzynarodową Konferencję online “Okrągły Stół Forum Energii i Klimatu ZPP oraz Europe-Poland-Ukraine. Rebuild Together 2023: “Energetyka jądrowa – doświadczenia Ukrainy dla Polski”, która odbędzie się 7.02.2023 (wtorek), w godz. 15:00-17:00 na platformie ZOOM.

Forum Energii i Klimatu ZPP zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu „Energetyka w kontekście odbudowy Ukrainy”.

Podczas spotkania ekspertów z Polski i Ukrainy zostaną zaprezentowane ukraińskie doświadczenia w energetyce jądrowej, które można by przełożyć na polskie plany w zakresie budowy aktywów jądrowych.

Czy rozwijana od dekad na Ukrainie energetyka jądrowa może być przykładem dla Polski? Jak zorganizowany był sektor atomowy przed wojną i co zmieniły działania zbrojne? Czy mimo militarnego zagrożenia infrastruktura jądrowa jest obecnie eksploatowana? Czy realny jest eksport ukraińskiej energii z atomu oraz transfer wiedzy do Polski, która z rozmachem przystąpiła do rozwoju własnych projektów jądrowych? Z których doświadczeń polscy inwestorzy skorzystają?

W imieniu organizatorów zapraszamy do pasjonującej wymiany poglądów w ramach najbliższego Okrągłego Stołu Forum Energii i Klimatu ZPP!

Zachęcamy do rejestracji!

Ilość miejsc ograniczona.

 


Źródło: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców