Optymalne interakcje ze sztucznymi systemami: Perspektywa psychologiczna – 30.03.2022 g. 9:30 – Webinar zoom – Akademia Rozwoju Przemysłu 4.0

Związek Pracodawców Polska Miedź oraz partner merytoryczny
Dr Paweł Fortuna
wraz z Creativ Media – partnerem technicznym

zapraszają na seminarium online

Optymalne interakcje ze sztucznymi systemami:
Perspektywa psychologiczna

w ramach Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0

30 marca 2022 roku, g. 9:30 – 12:30
Webinar na platformie ZOOM

Szczegóły:

Udział w webinarze jest BEZPŁATNY. Wystarczy się zarejestrować, aby otrzymać dostęp do udziału w wydarzeniu.

Rejestracja na spotkanie: https://forms.gle/yAyVGtMMPcdNw4Fj7

Dodaj wydarzenie do kalendarza Google

Dodaj wydarzenie do kalendarza Outlook ICal

Na dzień przed wydarzeniem osoby zarejestrowane otrzymają link do spotkania.
System wideokonferencyjny będzie uruchomiony 30 minut przed rozpoczęciem spotkania.

Program webinaru

Partnerzy i Prelegenci: Informacje – Optymalne interakcje ze sztucznymi systemami: Perspektywa psychologiczna_30.03.2022 zoom

Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 28 marca 2022 r.

Serdecznie zapraszamy!


Gdy wypowiadam słowo „innowacja”, pierwsza sylaba odnosi się już do historii techniki.
Dokonania w dziedzinie sztucznej inteligencji osiągnęły oszałamiającą skalę, a kolejne innowacje zagęszczają sieć interakcji ludzi z cyfrowymi artefaktami. Wynalazki budzą podziw i przerażenie. Jest to widoczne w badaniach prowadzonych w ramach cyberpsychologii, których przedmiotem jest głównie „ciemna strona” relacji człowiek-technologia: od lęku przed cyfryzacją, poprzez liczne uzależnienia, po niepokój związany z perspektywą pojawienia się systemów o nadludzkich możliwościach. Czy nowe technologie są jedynie źródłem stresu i niepokoju?
Paweł Fortuna proponuje rozszerzenie badań nad interakcjami człowieka ze sztucznymi jednostkami o wymiar będący domeną psychologii pozytywnej, a więc dobrostan rozumiany jako optymalne funkcjonowanie lub prosperowanie. Nową perspektywę określa mianem pozytywna cyberpsychologia i odsłania drzemiący w niej naukowy oraz praktyczny potencjał. Autor prezentuje uniwersum jednostek, które bazują na sztucznej inteligencji, a następnie prezentuje realne i ewentualne przykłady systemów hybrydowych wpływających na poprawę satysfakcji z życia oraz wspierających rozwój wybranych sił psychicznych: kreatywności, dzielności, dobroci, przywództwa, pokory i nadziei.
Pierwszym i podstawowym krokiem jest lepsze poznanie sztucznych jednostek, które już są obecne na deskach teatru życia codziennego a kolejnym krytyczne spojrzenie na możliwości kształtowania wartościowych interakcji z nimi. Jeśli idea tworzenia pozytywnych systemów się sprawdzi, będzie można ją przekazać ludziom młodym. Zaproponujmy im coś więcej niż nowy smartfon, wi-fi i pakiet przestróg przed sidłami uzależnień. (Optimum. Idea pozytywnej cyberpsychologii)
Podczas webinaru zostaną poruszone zagadnienia takie jak:

  • Relacje: człowiek-technologia – jak budować je optymalnie;
  • Przywództwo w dobie cyfrowej,
  • Pozytywna cyberpsychologia – potencjał praktyczny,
  • Systemy hybrydowe w zarzadzaniu ludźmi;
  • Interakcje ze sztuczną inteligencją .

 
Jak być liderem-przywódcą w cyfrowym świecie? Czy możliwe jest pozytywne spotkanie ludzkiej mądrości z cyfrową technologią? Jak odważnie, długoterminowo wykorzystywać technologię w zarządzaniu/organizacji?
Odpowiedzi na te i inne pytania podczas spotkania.
Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 28 marca 2022 r.