POLSKI ŁAD BEZ TAJEMNIC

W 2022 roku czeka nas sporo zmian związanych z wprowadzeniem Polskiego Ładu. Dla przedsiębiorców oznacza on konieczność m.in. poznania i wprowadzenia nowych zasad prawa podatkowego i ubezpieczeń społecznych. Mamy nadzieję, że pomoże Wam w tym cykl specjalnych szkoleń przygotowanych przez ZPPM. Zapoznajcie się także z naszymi innymi propozycjami na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Ze względu na wciąż trwające obostrzenia związane z pandemią COVID-19 zakładamy organizację wszystkich szkoleń w systemie online. A tych będzie niemało.

Zaczynamy w styczniu od rewolucyjnych zmian w CIT, PIT oraz rozliczania ZUS. Jak czytamy w rządowych komunikatach, POLSKI ŁAD to: „lepsza i bardziej dofinansowana służba zdrowia, niższe podatki, wyższa płaca i zamożniejsze polskie rodziny. To właśnie istota Polskiego Ładu. Rządowy plan rozwoju na lata pomoże nam wyjść z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 i zrobić epokowy skok cywilizacyjny”. Polski Ład oznacza wiele pracy dla przedsiębiorców i konieczność dostosowania się do nowych uregulowań. Dlatego zapraszamy na szkolenia, podczas których eksperci przekażą Wam najważniejsze informacje, wyjaśnią wątpliwości i odpowiedzą na pytania.

Polscy pracodawcy muszą być przygotowani również na wdrożenie nowych procedur związanych z unijną Dyrektywą o ochronie sygnalistów. Jej celem jest stworzenie skutecznych kanałów informowania o naruszeniach unijnego prawa w obrębie danej organizacji. Pojęcie „sygnalista” nie jest nowe w biznesowej rzeczywistości. Już jakiś czas temu wprowadzone zostały obligatoryjne procedury zgłaszania nadużyć w sektorze finansowym oraz w ustawie o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Jednak wejście w życie dyrektywy unijnej będzie ogromną zmianą porównywaną do wprowadzenia przepisów RODO. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej, zapraszamy na szkolenie.

W pierwszym kwartale 2022 planujemy również bardzo cenione przez Was spotkania z prof. Bartłomiejem Nitą z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Będą to szkolenia z zakresu finansów, budżetowania i analizy finansowej.

Nie zapominamy o rozwoju kompetencji miękkich. Poznacie „7 nawyków skutecznego działania – Covey”. To zbiór reguł pomocnych nie tylko w działalności biznesowej. Książka Stephena Coveya, w której przedstawił je po raz pierwszy, okazała się światowym bestsellerem. Dowiecie się także, jak praktycznie wykorzystać narzędzia portalu społecznościowego Linkedin. Managerów zapraszamy na trening trudnej „Sztuki Budowania Zaufania”.

Tradycyjnie już na początku roku planujemy webinary dotyczące możliwości wykorzystania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Szczegółowe informacje na temat terminów szkoleń i warsztatów uzyskacie pod adresem: szkolenia@pracodawcy.pl lub stelmach@pracodawcy.pl. Zapraszamy także do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych.