PRZYJACIELSKA RYWALIZACJA

Ponad 20 drużyn zagrało w V Turnieju Piłkarskim o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź. Chociaż turniej miał charakter towarzyski, sportowych emocji nie brakowało. Zawodnicy walczyli do ostatniego podania. W finale drużyna Huty Miedzi Głogów pokonała Zakłady Górnicze Rudna.

Piękna pogoda, wspaniała atmosfera, zacięta walka zawodników i gorący doping kibiców. V Turniej Piłkarski o Puchar Związku Pracodawców Polska Miedź był sportowym świętem, w którym uczestniczyły całe rodziny.

To wspaniała integracja ludzi pracujących w różnych oddziałach grupy kapitałowej KGHM. Okazja do spotkania na murawie samorządowców z przedsiębiorcami i politykami. Piłka nożna to sport narodowy łączy wszystkich. Dopisała pogoda, humory i wysoki poziom sportowych zmagań – opisywała wydarzenie Beata Staszków, Prezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Honorowym Patronem Turnieju był Krzysztof Kubów, Sekretarz Stanu, Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów RP. Minister nie tylko zachęcał do udziału w Turnieju, ale i był jednym z zawodników drużyny Samorządowców i Polityków.

Warto aktywnie spędzać wolny czas, zadbać o swoją formę i zdrowie. Przyjacielska rywalizacja na Turnieju to także możliwość nawiązania innych relacji pomiędzy uczestnikami, którzy znają się z bardziej formalnych spotkań i poznania nowych ludzi. A przede wszystkim doskonała zabawa i relaks. Sam  z przyjemnością sprawdziłem swoją kondycję na boisku – stwierdził Minister Krzysztof Kubów.

Drużyna Związku Pracodawców Polska Miedź w wyrazisty sposób realizowała główny cel spotkania – integracji uczestników. Zagrali w niej bowiem reprezentanci KGHM i firm członkowskich Związku. Pierwszego gola dla Związku strzelił Adam Bugajczuk, Wiceprezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Krótko mówiąc, bardzo fajnie się grało. Od dawna, w ramach programu społecznego KGHM „Eko-zdrowie” promujemy sport, rekreację, dbałość o kondycję fizyczną i zdrowie. Najlepiej jednak pokazać to przez pryzmat własnego przykładu, np. udział w takich zawodach. Turniej, poza sportowym i integracyjnym, ma w tym roku dodatkowy cel. Zbieramy pieniądze dla Kuby, naszego kolegi z Górnika Polkowice, aby pomóc mu w operacji, którą musi przejść. Zatem potrójny cel, potrójna radość – podkreślił Adam Bugajczuk,

Reprezentacja Związku Pracodawców dobrze zaprezentowała się na turnieju. Pierwszy mecz z Samorządowcami i Politykami wygraliśmy! W drugim z drużyną Policjantów i Księży musieliśmy uznać dominację przeciwników — zwycięzców tego i ubiegłorocznego turnieju.

A tak występ podsumowali nasi zawodnicy:

Michał Kielan, Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź:

Oczywiście, że jestem zadowolony z naszej drużyny. Pierwszy mecz wygrany, w drugim bardzo silnej drużynie strzeliliśmy honorowego gola. Jak na premierowy, wspólny występ, to bardzo dobry rezultat. Daliśmy z siebie wszystko.

Grzegorz Przybylski, strzelec dwóch goli:

Trochę brak było nam przygotowania i zgrania drużyny. Nadrabialiśmy entuzjazmem, mamy nadzieję, że w przyszłości będzie lepiej.

Jarosław Weiss, właściciel firmy Stylweiss:

Grało się nam fantastycznie, wspaniała drużyna. Jak na pierwszy wspólny występ, to rewelacja, jakbyśmy trenowali online co najmniej dwa lata (śmiech). 

Marek Wachnik, Rzecznik Prasowy Zagłębia Lubin S.A:

Jako drużyna zagraliśmy naprawdę fajnie, chociaż w eksperymentalnym składzie. Udało się nam wypracować już w pierwszych minutach meczu pewne automatyzmy, niezłe porozumienie. Poziom zaangażowania i rywalizacji wszystkich zawodników oceniam bardzo wysoko.

Adrian Szymański, Prezes Zarządu KGHM Metraco S.A.:

Pierwszy mecz w naszym wydaniu bardzo dobry, w drugim, delikatnie mówiąc, poszło nam gorzej, zabrakło sił. Jednak atmosfera i tak była znakomita. Najważniejsze jest spotkanie w doborowym gronie i bardzo dobre wspomnienia z takiego słonecznego weekendu.

Podczas rywalizacji narodził się pomysł na wspólne treningi drużyny ZPPM i postawienie sobie za cel wygranie turnieju za rok. Chęci są, czas pokaże, czy napięte terminarze zawodowe pozwolą panom na systematyczne przygotowania.

Turniej VIP wygrała drużyna Policjantów i Księży, drugie miejsce zajęła reprezentacja Związku Pracodawców Polska Miedź, a ostatnie, trzecie, drużyna Samorządowców.

W Turnieju Głównym w kapitalnym stylu zwyciężyła Huta Miedzi Głogów. Tytuł wicemistrza zdobyły Zakłady Górnicze Rudna, a na trzecim miejscu na podium stanęli zawodnicy Zakładów Górniczych Lubin.

Nie zabrakło nagród indywidualnych. Najlepszym bramkarzem V Turnieju uznano Marcina Zwierza z ZG LUBIN. Najlepszym zawodnikiem turnieju okrzyknięto gwiazdę samorządu głogowskiego, Japończyka Tosi Inove. Królem strzelców został Mariusz Smoliński z ZG RUDNA.

Turniej to doskonały pomysł na integrację pracowników Polskiej Miedzi i osób spoza koncernu, z którymi na co dzień współpracujemy. Świetnie było się spotkać w przestrzeni innej niż biurowa i zawodowa, oderwać od zadań, problemów. Skorzystać z chwili relaksu, pogadać w luźnej, serdecznej atmosferze – podsumował Przemysław Nowak. Dyrektor Naczelny Oddziału Zakład Hydrotechniczny.

Turniej zorganizowali Stowarzyszenie „Aktywni Zagłębia Miedziowego” oraz Zagłębie Lubin S.A. Związek Pracodawców Polska Miedź był Partnerem wydarzenia.