ROZWIJAJ KOMPETENCJE Z NAMI

Polski Ład, ochrona sygnalistów, zatrudnianie cudzoziemców, nowa perspektywa finansowania z dotacji UE 2021-2027 to tylko niektóre tematy szkoleń zaplanowanych przez nas na luty. Wszystkie spotkania odbywać się będą online. Szczegóły propozycji znajdziecie w artykule.

Nie może wśród naszych spotkań zabraknąć tematyki Polskiego Ładu. Już na początku stycznia wraz ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Legnicy przeprowadziliśmy pierwsze szkolenie dotyczące nowych zasad obowiązujących przedsiębiorców. Ponieważ jednak tematyka jest bardzo szeroka i skomplikowana przekazujemy Wam zaproszenie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Krajowej Administracji Skarbowej do udziału w kolejnych webinarach.

2 lutego odbędzie się szkolenie „Najnowsze zmiany w przepisach od 1.01.2022 r. – zmiany w składce na ubezpieczenie zdrowotne oraz zmiany w podatkach”.

Szczegóły pod linkiem https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia/-/event/1/trzy-szkolenia-on-line-zus-i-kas-dot_-najnowszych-zmian-w-przepisach-od-1_01_2022-r_-polski-lad-/4390894

Zapisy prowadzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

9 lutego webinar dla księgowych: „Najnowsze zmiany w przepisach od 1.01.2022 r.”. Wydarzenie jest wspólnym projektem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddziału Okręgowego w Legnicy oraz Oddziału ZUS w Legnicy.

Szczegóły pod linkiem https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia/-/event/1/webinar-najnowsze-zmiany-w-przepisach-od-1_01_2022-r_-dot_-polskiego-ladu-/4386035

Zapisy prowadzi Stowarzyszenie Księgowych na swojej stronie internetowej: https://legnica.skwp.pl/

3 lutego kolejna odsłona Akademii Rozwoju Przemysłu 4.0. Tym razem konferencja, którą organizujemy wraz z firmą Jantar oraz naszymi stałymi parterami dotyczyć będzie tematu: „Zastosowanie RFID w Przemyśle 4.0”.

Technologia #RFID (Radio-Frequency Identification) jest sprawdzonym narzędziem, które udoskonala proces identyfikacji obiektów i osób, a także wielowymiarową komunikację między nimi. Rozwiązanie opiera się na zastosowaniu fal radiowych oraz specjalnych chipów (tagi RFID), które przymocowuje się do przedmiotów lub wyposażenia osobistego. Jest to nowsza, wygodniejsza i bardziej wydajna alternatywa dla kodów kreskowych. Jak znaleźć oszczędności w firmie? Co zrobić, aby uporządkować procesy? Jak zapewnić lepsze planowanie? Odpowiedzi poznasz, uczestnicząc w spotkaniu.

GŁÓWNE TEMATY WEBINARU

  1. Przemysł 4.0 a łańcuchy dostaw:
  2. Technologia RFID/Identyfikacja i oznaczenia;
  3. Przykłady i propozycje zastosowań RFiD;
  4. Korzyści z zastosowania technologii RFID.

Udział we wszystkich wydarzeniach Akademii jest BEZPŁATNY. Wystarczy się zarejestrować: https://forms.gle/dDwtqnei892Cr1gb7

Także 3 lutego oraz dodatkowo 10 (druga grupa) zapraszamy na kolejne spotkanie z prof. Bartłomiejem Nitą z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Rzecz będzie o „Sprawozdawczości, analizie i wskaźnikach finansowych w praktyce”.

Coraz większy problem mają pracodawcy w znalezieniu odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Dodatkowo pandemia COVID-19 utrudnia proces rekrutacji. Dlatego skutecznemu poszukiwaniu nowych kadr poświęcimy dwa spotkania. 4 lutego Elżbieta Dunaj, trener biznesu odpowie na pytanie: „Rekrutacja zdalna – wybór czy konieczność?”. A Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr przedstawi zasady „Zatrudniania cudzoziemców”. Termin tego szkolenia podamy w najbliższych dniach.

Samorządy i przedsiębiorcy czekają na otwarcie kolejnej transzy środków europejskich. Jakie będą zasady przyznawania dotacji w perspektywie 2021-2027? Które działania są priorytetowe, jak przygotować firmę do aplikacji? Tego dowiecie się na szkoleniu „Nowa perspektywa finansowania z dotacji UE 2021-2027 – kluczowe zmiany w podejściu do dofinansowania przedsiębiorstw”, które 17 lutego przeprowadzą eksperci kancelaria doradcza GRANTERA w Gdańsku.

W związku z dużym zainteresowaniem w lutym powrócimy do zagadnień „Wdrożenia procedury ochrony sygnalistów” oraz sprawdzimy, co nowego warto wiedzieć o przepisach RODO.

Szczegółowe informacje na temat terminów szkoleń i warsztatów uzyskacie pod adresem: szkolenia@pracodawcy.pl lub stelmach@pracodawcy.pl. Zapraszamy także do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych.