Seminarium „Ochrona zdrowia i bezpieczeństwo pracowników w przemyśle wydobywczym”

16 kwietnia br odbyło się Seminarium „Ochrona zdrowia i bezpieczeństwo pracowników w przemyśle wydobywczym” zorganizowanym wspólnie z KGHM Polska Miedź SA KGHM to my. Patronat nad Seminarium objął Wyższy Urząd Górniczy.

W spotkaniu zorganizowanym w siedzibie KGHM w Lubinie wzięli udział m.in. przedstawiciele Centrali, oddziałów i spółek KGHM Polska Miedź S.A., Państwowa Inspekcja Pracy, Wyższy Urząd Górniczy, Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Polska Grupa Górnicza S.A.; Lubelski Węgiel „Bogdanka”S.A.; TAURON Wydobycie SA; 3M Poland; Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr.

Kontekst spotkania stanowił Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy.

Celem spotkania było przedstawienie najlepszych praktyk w obszarze ochrony życia i zdrowia, a także dyskusja na temat profilaktyki i prewencji wypadkowej między organami nadzoru, firmami oraz partnerami społecznymi.

W trakcie seminarium można było wziąć udział w innowacyjnym szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonym w wirtualnej rzeczywistość przez firmę 4helpvr.

Zwieńczeniem spotkania było złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą w hołdzie pracownikom, którzy zginęli wskutek wypadów w pracy.

Bardzo dziękujemy prelegentom za przedstawienie najlepszych praktyk z zakresu systemów bezpieczeństwa stosowanych w firmach wydobywczych.