SPORTOWE EMOCJE I WAŻNE ROZMOWY!

Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Związek Pracodawców Polska Miedź, Stowarzyszenie Aktywni Zagłębia Miedziowego oraz Zagłębie Lubin S.A. cieszy się dużą popularnością. Choć ma charakter towarzyski, sportowych emocji nie brakuje, a zawodnicy bardzo poważnie podchodzą do rywalizacji na murawie.

Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia cały rok. W miarę możliwości regularnie spotykaliśmy się na treningach, dbaliśmy o kondycję, ustalaliśmy strategię. Wspólnie spędzony czas jest nie do przecenienia. – mówi Jarosław Weiss, grający w drużynie ZPPM.

I to właśnie walor integracji osób i firm, spotykania się w innym niż przysłowiowa sala konferencyjna otoczeniu oraz budowania nowych relacji jest jednym z największych atutów Turnieju.

Sport, a zwłaszcza niezwykle popularna piłka nożna, jednoczy ludzi. To brzmi, jak truizm, ale jest faktem. Wspólna gra i kibicowanie swoim drużynom tworzy fajne więzi, zaangażowanie, dostarcza wiele radości. Jest ważne nie tylko w sferze kontaktów biznesowych. Na naszym Turnieju spotykają się całe rodziny. To jest po prostu świetna zabawa – uważa Beata Staszków, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Świetna zabawa nie wyklucza zawziętej walki o każdą bramkę. W turnieju głównym zobaczyliśmy drużyny firm członkowskich i zaprzyjaźnionych organizacji Związku. Wygrała ekipa Zakładów Górniczych Rudna. Na drugim miejscu podium stanęli piłkarze z ZG Lubin, trzecie miejsce zajęła ekipa z Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa, a czwarte wywalczyli reprezentanci ZG Polkowice-Sieroszowice. W Turnieju VIP zagrały drużyny ZPPM, samorządowców i służb mundurowych. W tej klasyfikacji po raz kolejny niepokonany był ten ostatni zespół.

Chociaż nasz ostateczny, sportowy wynik nie zachwyca, jesteśmy zadowoleni z występu i wspólnej gry. Za rok będzie lepiej także na boisku – dodaje Jarosław Weiss.

Na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody. Patron Honorowy minister Krzysztof Kubów ufundował rower crossowy, który został rozlosowany wraz z innymi upominkami wśród kibiców.

Gratuluję zwycięzcom. Dziękuję ministrowi Kubowowi za patronat i udział w spotkaniu. Turniej był bardzo udany. Znów dopisała frekwencja, pogoda i humory. Był też czas na rozmowy o biznesie, lokalnych działaniach, propozycjach KGHM i ZPPM dla regionu i całego Dolnego Śląska. To był dobrze spędzony dzień – cieszy się Piotr Karwan, Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

Dziękujemy sponsorom i partnerom wydarzenia, a byli nimi: KGHM Polska Miedź, „Energetyka” Sp. z o.o., KGHM Metraco, Ziębud, PKS Lubin, Zagłębie Lubin, LPWiK w Legnicy, WFOŚiGW we Wrocławiu, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Polkowice, Miedziowe Centrum Zdrowia, Staropolanka Uzdrowiska Kłodzkie, Strefa 998, Dealer Audi Świtoń-Paczkowski. Do zobaczenia za rok!